Dezynsekcja moli – cena i skuteczne metody

Strona główna » Dezynsekcja » Dezynsekcja moli – cena i skuteczne metody
4 czerwca, 2024
Kategoria:

Jeśli zauważysz w swoim mieszkaniu lub domu latającego mola powinieneś zrobić dokładny przegląd wszystkich pomieszczeń.  Jeden latający mól to prawie zawsze znak, że w garderobie, kuchni lub innym pomieszczeniu owadów tych jest znacznie więcej. W naszym artykule opiszemy, jak wygląda dezynsekcja moli. Damy odpowiedź na pytanie, jaka jest cena profesjonalnego usuwania moli oraz jaką metodę najlepiej wybrać, aby skutecznie się ich pozbyć. 

W Polskich domach występują najczęściej dwa rodzaje moli – odzieżowe i spożywcze. W obu tych przypadkach chodzi o niewielkie (kilkumilimetrowe) owady latające, które różnią się od siebie jedynie kształtem skrzydeł oraz kolorem. Mole spożywcze żerują w kuchni, niszcząc suche zapasy żywności, a mole odzieżowe najczęściej znajdziemy w szafach z ubraniami i innymi tekstyliami. Oba gatunki owadów mogą wywołać ogromne szkody finansowe i materialne. 

Ile kosztuje dezynsekcja moli?   

Cena profesjonalnego zwalczania moli spożywczych w naszej firmie zaczyna się od 300 zł. W trakcie zabiegu wykonywanego przez technika DDD dezynsekcji zostaną poddane: kuchnia, spiżarnia oraz przedpokój w większym mieszkania. Małe kawalerki są zamgławianie w całości. Zabieg na mole odzieżowe w mieszkaniu dwupokojowym kosztuje 350 zł, a każde kolejny pokój to zaledwie 50 zł dodatkowo.  

W porównaniu do kosztów amatorskich działań, profesjonalne zwalczanie moli jest bardzo ekonomiczne. Zabieg zamgławiania jest przede wszystkim skuteczny, czego nie można powiedzieć o metodach domowych. Środki chemiczne do samodzielnego usuwania moli są drogie, a nieumiejętne stosowanie ich może zaszkodzić domownikom. Produkty naturalne do walki z molami, nie zabijają ich, a tylko odstraszają. Wtedy mole znajdują sobie inne miejsce w mieszkaniu i rozwijają się dalej. 

Dowiedz się więcej na temat: ile kosztuje dezynsekcja moli?

Jak skutecznie pozbyć się moli?   

W Internecie znajdziemy wiele pomysłów na to, jak można „skutecznie” pozbyć się moli domowymi metodami. Większość z nich polega na stosowaniu różnych produktów odstraszających te owady (goździki, wanilia, anyż, lawenda, cytryna, pomarańcza, mięta, liście laurowe, ocet). Można też znaleźć oryginalne przepisy na specyfiki zwalczające larwy.  Należy jednak pamiętać, że skuteczność tych metod jest wybiórcza.  Domowe sposoby zazwyczaj nie dają 100% efektów, a niezwalczone mole mogą spowodować znaczne straty w mieszkaniu. 

Pierwszą krokiem do skutecznej walki z molami spożywcze jest usunięcie całej zabrudzonej przez owady żywności oraz tej, która miała z nią kontakt. Jest to absolutnie konieczne-przecież nikt nie chciałby jeść produktów spożywczych z robakami.  Jedzenie, w którym nie ma “pajęczyn”, które zostawiają mole i nie widać larw lub rozwiniętych osobników, można dla pewności przesiać. To pozwoli lepiej ocenić, czy jedzenie nie zostało zainfekowane i umożliwi uniknięcie marnowania produktów spożywczych. Kolejnym krokiem jest zamówienie dezynsekcji na mole. W przypadku moli ubraniowych warto zrobić przegląd szaf i usunąć ubrania, które mają ślady bytowania owadów.  

Jak skutecznie pozbyć się moli? Więcej informacji przeczytasz w tym artykule.

Co jest najskuteczniejsze na mole?   

Jedyną pewną metodą zwalczania moli jest profesjonalny zabieg wykonywany przez sprawdzoną firmę DDD. Nasza dezynsekcja na mole, jest tak skuteczna, że dajemy na nią gwarancje. Zabieg zwalczanie moli wykonujemy za pomocą profesjonalnego i bardzo wydajnego zamgławiacza ULV. Zamgławianie ULV sprawia, że środek wykorzystywana do zwalczania tych szkodników równomiernie pokrywa powierzchnie mebli, odzieży i wyposażenia. Substancja czynna wykorzystywana do dezynsekcji zamknięta jest w trwałych mikrokapsułkach, które wydłużają działanie dezynsekcji do nawet 2 tygodnie.   

Zamgławianie ULV to szybki sposób na mole. Mieszkanie o powierzchni 50-60 m2 jest poddawane dezynsekcji przez technika firmy DDD przez ok. 30 min. Po wyjściu pracownika wykonującego zabieg mieszkanie powinno zostać zamknięte przez ok. 3 godziny, a następnie przewietrzone.  Po dezynsekcji na mole należy też przemyć wodą z detergentem powierzchnie, które będą miały kontakt z produktami spożywczymi. 

Więcej informacji na temat: co jest najskuteczniejsze na mole? przeczytasz w naszym artykule.

Czy pralnia chemiczna zabija mole?   

Oddanie tekstyliów do pralni chemicznej może wspomóc walkę z molami odzieżowymi. Pranie chemiczne różni się znacznie od tradycyjnego prania wodnego tym, że wykorzystuje specjalne środki chemiczne o właściwościach czyszczących i dezynfekujących. Jednym z popularniejszych rozpuszczalników stosowanych w tej metodzie jest perkloretylen, który dzięki swoim właściwościom umożliwia skuteczne usunięcie owadów. Mole ubraniowe lubią ubrania brudne i przepocone, a pranie, które skutecznie usuwa zanieczyszczenia sprawi, że mniej chętnie będą się legnąć w Twojej szafie. 

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie tkaniny mogą być poddane praniu chemicznemu. Ubrania wykonane z delikatnych naturalnych włókien, jak wełna i jedwab są uwielbiane przez mole odzieżowe, a pranie chemiczne jest w ich przypadku niewskazane. Dlatego pranie chemiczne może wspomóc proces zwalczania moli odzieżowych, ale nie zastąpi profesjonalnej dezynsekcji.  

Przeczytaj również: czy pralnia chemiczna zabija mole?

500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram