Ile kosztuje dezynsekcja moli?

Strona główna » Dezynsekcja » Ile kosztuje dezynsekcja moli?
6 czerwca, 2024
Kategoria:

Mole spożywcze to jedne z najczęściej występujących szkodników w naszych mieszkaniach i domach. Zagnieżdżają się w szafkach i szufladach kuchennych, w spiżarniach oraz innych miejscach, w których przechowywana jest żywność. Zanieczyszczają suche produkty spożywcze, takie jak: cukier, mąkę, kaszę itp. Można je dość łatwo zauważyć, zdecydowanie trudniej jest w skuteczny i trwały sposób pozbycie się ich z otoczenia. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z tymi owadami. Należy jednak działać, wybrać metody profesjonalne i bezpieczne dla otoczenia. 

Gdy odkryjesz mole spożywcze w domu koniecznie, przejrzyj wszystkie produkty spożywcze.  Nawet te w szczelnie zamkniętych na pierwszy rzut oka pojemnikach. Pamiętaj, latające owady to już dojrzała postać mola, która wyleciała z miejsca gnieżdżenia się. We wszelkiego rodzaju mąkach i kaszach szukaj malutkich pajęczyn oraz larw moli.  Jeśli nie masz pewności czy pożywienie jest wolne od szkodników, możesz przesiać je przez sitko.  Wszystkie zanieczyszczone produkty spożywcze należy wyrzucić. Jest to pierwszy koszt, jaki poniesiesz w związku z dezynsekcją.  

Kolejnym wydatkiem jest dezynsekcja. W Internecie znajdziesz dużo porad na temat zwalczania moli spożywczych.  Metody domowe, choć zazwyczaj nisko kosztowe mogą jedynie zmniejszać problem, nie likwidując go zupełnie. Gdy dezynsekcja jest nieskuteczna, po pewnym czasie znów będzie konieczność wyrzucenia produktów spożywczych. Marketowe i ogólnodostępne środki marketowe wydają się tanie i łatwe w użyciu. W praktyce są bardzo mało wydajne i trzeba ich używać dużo i często. Koszt dezynsekcji wykonywanej samodzielnie jest często wyższy niż jednorazowo przeprowadzony zabieg profesjonalny, którego cena to 300 zł w firmie DDDSOS. 

Zobacz również: dezynsekcja moli – cena i skuteczne metody.

Czy można pozbyć się moli z domu? 

Przekonanie o tym, że moli nie można się pozbyć raz na zawsze, wynika z faktu, że większość osób próbuje sobie dać z nimi radę na własną rękę. Nasi klienci przed zadzwonieniem i umówieniem się na profesjonalny zabieg DDD, sami miesiącami walczyli z tymi owadami. Często, gdy wydawało się im, że udało się zwalczyć mole, problem wracała i cała batalia zaczynała się od nowa. Tymczasem wystarczy telefon do dobrej firmy zajmującej się dezynsekcją i umówienie wizyty. 

Podczas rozmowy z technikiem DDDSOS klient poznaje wszystkie szczegóły dotyczące dezynsekcji oraz przebiegu zamgławiania ULV. Przed zabieg wysławmy pocztą elektroniczną podsumowanie ustaleń: datę, miejsce zabiegu oraz wszystkie niezbędne informacje. Osoba zamawiająca zwalczanie moli może zadać wszystkie przychodzące jej do głowy pytania, a technik będzie odpowiadał z cierpliwością. Zabieg jest dyskretny i nieuciążliwy dla sąsiadów. 

Dlaczego naturalne sposoby na mole mogą być nieskuteczne? Głownie dlatego, że działają wybiórczo i głównie odstraszająco. Wszelkie typu przyprawy, olejki eteryczne i inne produkty, których nie lubią mole, nie zabiją owadów, a jedynie je odstraszą. Pułapki lepowe na mole są pomocne w monitoringu podczas profesjonalnej dezynsekcji i po zabiegu, ale same nie rozwiążą sytuacji.  Koszt i zmarnowany czas są w tym przypadku zdecydowanie niewspółmierne do efektów. 

Ile kosztuje dezynfekcja w domu? 

Najbardziej skuteczna, profesjonalna dezynsekcja na mole spożywcze w domu to koszt 300 zł, za kuchnie i przedpokój. Za dodatkowe pomieszczenie np. pokój lub spiżarnię dopłacisz 50 zł. W tej cenie firma DDDSOS wykona profesjonalne zamgławianie ULV na mole. Zabieg ten jest szybki, skuteczny i przy stosowaniu się do instrukcji postepowania – bezpieczny. Technik spędzi w Twoim mieszkaniu lub domu ok. 45 min. W tym czasie rozpyli środek, który będzie unosił się przez jakiś czas w powietrzu. Substancja czy po opadniecie będzie aktywna jeszcze przez kilka tygodni. W tym czasie skutecznie będzie likwidowała owady. 

Gdy dom ma skomplikowany układ, a w jego skład wchodzą różnego rodzaju składziki, magazynki, kuchnie letnie lub jest więcej niż jedna kuchnia, koszt ustala się indywidualnie. N mole wystarczy wykonać jeden zabieg zamgławiania ULV.  Do zabiegu pomieszczenia trzeba przygotować, o czym informuje technik w rozmowie telefonicznej. Mieszkańcy oraz zwierzęta powinni opuścić budynek na minimum 3 godziny, a przed ponownym przebywaniem wewnątrz bardzo dobrze przewietrzyć. 

Przeczytaj również: jak skutecznie pozbyć się moli?

Ile kosztuje zamgławianie? 

Na wstępie wyjaśnimy, czym jest zamgławianie ULV. Zabieg ten jest często mylony z “gazowaniem”, czyli fumigacją.  Tymczasem fumigacji, ze względów bezpieczeństwa, nie można przeprowadzać w mieszkaniach. Podczas zamgławiania ULV nie wykorzystujemy gazu, a ciecz w postaci mikroskopijnych kropelek, które unoszą się przez dłuższy czas w powietrzu. Wygląda to, jakby w pomieszczeniu występowała mgła, stąd właśnie nazwa. Zamgławianie ULV jest skuteczne i bezpieczne oraz przynosi bardzo szybkie efekty. 

Koszt zamgławiania na mole w mieszkaniu lub domu zaczyna się od 300 zł za przedpokój oraz kuchnie. Kolejne pomieszczenie, jak spiżarnia lub pokój, to dodatkowy koszt 50 zł. Jest kwota jednorazowa, ponieważ zabiegu nie trzeba powtarzać. Jego skuteczność jest na tyle skuteczna, że dajemy trzymiesięczną gwarancję. Jeśli w tym czasie mole będą nadal pustoszyć zapasy żywności, to wykonamy drugi, nieodpłatny zabieg. 

500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram