Żelowanie Warszawa

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! Zlikwidujemy Twój problem:

500 738 748
Strona główna » Żelowanie

Co to jest żelowanie?

Żelowanie jest jedną z metod dezynsekcji stosowaną przez DDSOS. Polega na rozkładaniu żelu z substancją biobójczą, którą spożywają owady, w następstwie czego giną. Żelowanie wykonywane przez naszą firmę jest niezawodnym sposobem walki z insektami, przy tym jest bezpieczne i działa naprawdę bardzo długo.

Jak wygląda zabieg żelowania?

Dezynsekcja za pomocą żelu z substancją biobójczą polega na rozłożeniu niewielkich porcji tej substancji we właściwych miejscach np. miejsca za sprzętem AGD., pod listwami, półkami, za muszlą klozetową. Żel bardzo trudno zauważyć – jest to metoda bardzo dyskretna. Pojedynczą porcję ma średnicę ok. 3 milimetrów, środek jest bezwonny i bardzo często przeźroczysty. Zabiegi żelowania można wykonywać w obecności ludzi. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości lokalu i może zając zaledwie 25 minut.

Na czym polega efekt kaskadowy metody żelowej?

Żele biobójcze stosowane przez profesjonalne firmy DDD, działają ze specjalnie zaplanowanym opóźnieniem (do 2 – 4 godzin). Insekt, który spożył truciznę, ma czas na powrót do kryjówki, zanim substancja czynna zacznie działać. Karaluchy i prusaki to owady wszystkożerne, które nie pogardzą zwłokami kolegi. Dzięki temu substancja biobójcza razem z ciałem martwego karaczana jest zjadana przez kolejnego insekta i zabija również jego. Tak właśnie działa efekt kaskadowy, który znacznie podnosi skuteczność metody żelowej w usuwaniu karaczanów.

Zadzwoń: 500 738 748

Od czego zależy skuteczność żelowania?

Żele biobójcze stosowane przez profesjonalne firmy DDD, działają ze specjalnie zaplanowanym opóźnieniem (do 2 – 4 godzin). Insekt, który spożył truciznę, ma czas na powrót do kryjówki, zanim substancja czynna zacznie działać. Karaluchy i prusaki to owady wszystkożerne, które nie pogardzą zwłokami kolegi. Dzięki temu substancja biobójcza razem z ciałem martwego karaczana jest zjadana przez kolejnego insekta i zabija również jego. Tak właśnie działa efekt kaskadowy, który znacznie podnosi skuteczność metody żelowej w usuwaniu karaczanów.

Na jakie insekty działa żelowanie?

Żelowanie to metoda skutecznie usuwająca wiele uciążliwych insektów. Najczęściej zabieg rozkładania żelu wykonujemy, zwalczając karaczany: karaczany prusaki (Blatella germanica), karaczany wschodnie (Blatta orientalis), karaczany brązowo-paskowane (Supella longipalpa), przybyszkę amerykańską (Periplaneta americana) oraz mrówki: mrówki faraona (Monomorium pharaonis), podziemnicę zwyczajną (Lasius flavus), hurtnicę pospolitą (Lasius niger), mrówkę anatolijską (Lasius neglectus), koczowniczkę czarną (Tapinoma erraticum), murawkę darniowiec (Tetramorium caespitum).

Usuwanie karaluchów w Warszawie, jaką metodę stosuje DDSOS?

DDDSOS przeprowadza żelowanie na karaluchy w Warszawie oraz jej okolicach. Wystarczy, zadzwonić lub napisać, a nasz pracownik przeprowadzi skuteczny zabieg we wcześniej umówionym, dogodnym terminie. Szybko, profesjonalnie oraz dyskretnie rozłoży żel we właściwych lokalizacjach, dzięki czemu zyskasz bezpieczną, komfortową i czystą przestrzeń wolną od insektów.

Żelowanie Warszawa i okolice

Napisz do nas

Czy przeprowadzamy zwalczanie prusaków metodą żelową?

Ze względu na wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo i szybkość działania, DDDSOS stosuje żelowanie w walce ze wszystkimi gatunkami karaczanów. Używane przez nas żele są wzbogacane o substancję, które niezwykle smakują insektom i je wabią. Zwalczanie prusaków metodą żelową daje błyskawiczne efekty, jest bezproblemowe, czyste i dyskretne. Nie wymaga dużego zaangażowania od strony domowników ani przed, ani po zabiegu.

Czy zabieg żelowania jest bezpieczny?

DDDSOS stosuje tylko atestowana żele biobójcze, które są bezpieczne, nawet po przypadkowym spożyciu przez człowieka. Dopuszczone do obrotu żele mają specjalnie niskie stężenie substancji czynnej, by nie mogły zaszkodzić zdrowiu i życiu ludzi. Nie wydzielają niebezpiecznych oparów i toksyn. Metoda żelowa jest polecana osobom starszym, przewlekle chorym, alergikom, kobietom w ciąży i rodzinom z dziećmi. Żelowanie jest najczęściej wybieraną metodą dezynsekcji w żłobkach, przedszkolach, szkołach, szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej.

O czym warto pamiętać?

Zanim przedstawimy zalety żelowania, musimy podkreślić, że preparaty w formie żelu, które są dostępne w sklepach, czy w Internecie, różnią się znacznie od tych profesjonalnych, stosowanych przez firmy DDD. Posiadają dużo mniejsze stężenie substancji biobójczej oraz jej inny rodzaj. Środki te są nieskuteczna i mogą też być niebezpieczne, gdyż powodują uodparniania się insektów na substancje chemiczne służące do ich zwalczania. Warto też wiedzieć, że kluczem do wysokiej skuteczności dezynsekcji żelowej, jest doświadczenie technika wykonującego zabieg

Jakie są zalety profesjonalnej dezynsekcji żelowej?

  • ludzie i zwierzęta nie muszą opuszczać lokalu w trakcie i po zabiegu,
  • nie jest wymagane ani wietrzenie, ani mycie powierzchni,
  • jest to metoda bardzo dyskretna,
  • gwarantuje długotrwałą ochronę przed insektami,
  • jest stosunkowo tania,
  • daje szybkie efekty ( działanie kaskadowe),
  • może być stosowana w każdym pomieszczeniu, nawet tak dużym, jak magazyn czy hala produkcyjna.

Jak jest cena metody żelowej?

Należy podkreślić, że aby dezynsekcja żelowa była skuteczna, należy użyć do niej odpowiednich preparatów i rozmieścić je w prawidłowych miejscach i porcjach.

Cena dezynsekcji żelowej zaczyna się od 150 zł. W tej kwocie klienci otrzymują zabezpieczoną żelem kuchnię, łazienkę oraz przedpokój. W cenie 200 zł rozkładamy substancję owadobójczą w całym mieszkaniu (wielkość do 3 pokoi). Cena żelowania w obiektach usługowych zaczyna się od 200 zł i zależy od ich wielkości.

Cena metody żelowej zostanie Ci przedstawiona już podczas rozmowy telefonicznej.

Zadzwoń: 500 738 748

Jak szybko znikają insekty po żelowaniu?

Substancje biobójcze zawarte w żelu zaczynają działać w ciągu kilku godzin od aplikacji. Czas likwidacji wszystkich owadów zależy od wielkości populacji oraz dostępności naturalnego pożywienia, które jest konkurencja dla żelu. Im go mniej, tym częściej insekty będą spożywały truciznę, co znacznie przyspieszy ich likwidację. Dodatkową zaletą żelowania jest bardzo długi czas jego działania. Nawet gdy pojedyncze owady pojawią się znowu (np. przejdą od sąsiadów), trafią na działający wciąż środek biobójczy, który zlikwiduje je, zanim rozmnożą się w Twoim mieszkaniu lub firmie.

Czy po żelowaniu konieczne jest mycie całego pomieszczenia?

Mycie oraz wierzenie nie jest konieczne po dezynsekcji metodą żelową. Żel powinien zostać w miejscach, w których zaaplikował go technik, jak najdłużej. Wtedy będzie działa nawet na nowoprzybyłe insekty i chronił mieszkanie przed ponownym osiedleniu się karaczanów. Podczas sprzątania warto o tym pamiętać i omijać okolice żelu.

Czy DDDSOS udziela gwarancji na metodę żelowania?

Po przeprowadzeniu żelowania DDDSOS udziela gwarancji na 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie owady wrócą, wykonamy zabieg ponownie, oczywiście bezpłatnie. Zdarza się to niezwykle rzadko, co potwierdza tylko skuteczność dezynsekcji przeprowadzanej przez naszą firmę. Nigdy nie robimy problemu podczas rozpatrywania reklamacji. Najważniejsze jest skuteczne pozbycie się insektów. I zadowolenie klientów.

Czy metoda żelowa jest skuteczna na pluskwy?

Niestety nie. Środek biobójczy w preparatach żelowych musi zostać przez owady zjedzony. Pluskwy żywią się wyłącznie krwią i substancje wabiące w żelu na nie nie działają. Skuteczna metoda walki z pluskwami jest zamgławianie ULV.

Zadzwoń: 500 738 748
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram