Deratyzacja Warszawa

profesjonalne, skuteczne i bezpieczne usuwanie gryzoni

500 738 748
Strona główna » Deratyzacja

co to jest deratyzacja?

Deratyzacja, obok dezynfekcji i dezynsekcji, to jeden z trzech filarów działania naszej firmy.

Zabiegi deratyzacyjne skutecznie zwalczają gryzonie (myszy domowe, szczury, krety i kuny) w domach i na posesjach prywatnych, obiektach handlowych oraz przemysłowych.

Eliminacja szkodników następuje najczęściej poprzez użycie trujących pokarmów i pułapek. DDDSOS zapewnia profesjonalne monitorowanie i zwalczanie szkodników, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Dlaczego warto wybrać firmę deratyzacyjną DDDSOS?

Misją firmy DDDSOS jest skuteczne i bezpieczne usuwanie gryzoni z nieruchomości naszych Klientów.

Używamy tylko certyfikowanych substancji czynnych oraz instalujemy profesjonalne urządzenia sprawdzonych, światowych marek. Do każdego zlecenia przygotowujemy się i podchodzimy indywidualnie. Wszystkie nasze usługi są wykonywane z wysoką dokładnością oraz zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Firmę prowadzi i wszystkie zabiegi nadzoruje magister- inżynier zootechnik SGGW, technik ogrodnictwa i specjalista do spraw zarządzania kryzysowego.

W celu otrzymania szczegółowych informacji na temat naszych usług prosimy o kontakt: 500 738 748.

Od czego zależy cena deratyzacji?

Koszt profesjonalnej deratyzacji, zleconej DDDSOS jest niski w porównaniu z samodzielną próbą zwalczania szkodników. Często zwracają się do nas klienci, którzy wydali dużo pieniędzy na ogólnodostępne preparaty, stracili czas i nie pozbyli się problemu. Przeświadczenie, że skorzystanie z usług firmy DDD będzie droższe od działania na własną rękę, jest dużym błędem.

Cena deratyzacji w naszej firmie zależy od: powierzchni i typu obiektu, rodzaju użytego środka, nakładu pracy i gatunku szkodnika. Dokładną wycenę otrzymasz po krótkiej rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem: 500 738 748.

Sprawdź nasz cennik deratyzacji.

Gdzie przeprowadzamy deratyzację?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: wszędzie tam, gdzie występuje problem z przebywaniem gryzoni.

Mimo że deratyzacja jest bardzo powszechnym zabiegiem, mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jej okresowe przeprowadzanie jest obowiązkowe. Regulują to uchwały lokalnych władz, które w jasny sposób precyzują, kto jest zobowiązany do przeprowadzania odszczurzania. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są to wyłącznie właściciele firm, czy administratorzy osiedli. Deratyzację muszą przeprowadzić wszyscy właściciele nieruchomości.

Zadzwoń: 500 738 748

Kiedy przeprowadzamy deratyzację?

Terminy deratyzacji dla nieruchomości objętych jej obowiązkiem, określają uchwały stanowione w poszczególnych gminach i miastach.

Obowiązkową deratyzację właściciele najczęściej muszą wykonać dwa razy w roku. Cyklicznie wykonywane działania mają kontrolować populację oraz ograniczać jej wielkość.

Poza okresową deratyzacją tzw. prewencyjną wykonujemy oczywiście zabiegi mające zlikwidować problem doraźny.

Dlaczego na terenie Twojej nieruchomości są gryzonie?

Gryzonie są bardzo inteligentne i łatwo się rozprzestrzeniają w poszukiwaniu pożywienia. Potrafią dostać się do pomieszczenia nawet przez malutką, niezauważalną na pierwszy rzut oka szparę.

Często bytują w okolicach siedlisk ludzkich, ponieważ tam znajdują resztki, którymi się żywią.

Nie są wybredne, zjadają wszystko. Niestety rozmnażają się bardzo szybko, dlatego należy monitorować nieruchomość pod kątem ich bytowania i w razie pojawienia się problemu, niezwłocznie reagować. Jeśli w okolicy pojawią się gryzonie, należy natychmiast zacząć z nimi walkę, gdyż obecność nawet pojedynczych osobników może stanowić duże niebezpieczeństwo i narazić na niemałe straty.

Czy gryzonie mogą powodować choroby?

Skuteczna walka z myszami i szczurami jest konieczna, ponieważ choroby przenoszone przez te gryzonie, min: leptospiroza, tularemia, szczurza gorączka, histoplazmoza czy wścieklizna, są wyjątkowo groźne dla zdrowia.

Zwierzęta te nierzadko powodują skażenie żywności i naszego otoczenia, przenosząc patogeny z kanalizacji.

Bardzo niebezpieczny jest też kontakt ze szczurzymi odchodami. Myszy, które mają łatwiejszy dostęp do naszych domów i mieszkań powodują najczęściej zakażenie salmonellą i wścieklizną. Na niebezpieczeństwo zachorowania narażone są też psy i zwierzęta gospodarcze, żyjące na terenie bytowania gryzoni.

Jakie metody deratyzacji stosujemy?

Współczesna wiedza na temat bytowania gryzoni oraz profesjonalne narzędzia i środki dają możliwość skutecznej walki z intruzami. Stosowane obecnie metody deratyzacji możemy podzielić na dwie główne grupy:

  • metody fizyczne (pułapki z mechanizmem spustowym, chwytacze żywołowne),
  • metody chemiczne (trucizny najczęściej w postaci: granulatu, żelu, past, kostek, płatków, zatrutego ziarna).

Deratyzacja Warszawa i okolice

Napisz do nas

Dlaczego przeprowadzamy deratyzację?

Szczury i inne gryzonie powodują lęk u wielu osób. Ich wygląd często wzbudza obrzydzenie. Nie są to jedyne powody do pozbycia się tych zwierząt z najbliższej okolicy.

Gryzonie przenoszą niebezpieczne choroby, które mogą prowadzić nawet do śmierci. Ponadto ich niszczycielska działalność powoduje ogromne straty materialne.

Deratyzacja jest koniecznością, ponieważ gryzonie, a zwłaszcza szczury rozmnażają się błyskawicznie, potrafią zaadaptować się do każdych warunków, są inteligentne i mało wymagające. Zwalczanie gryzoni jest wymagane przez prawo i ściśle regulowane przepisami.

Czy deratyzacja jest bezpieczna?

Deratyzacja przeprowadzana przez DDDSOS jest bezpieczna dla otoczenia.

Używane przez nas preparaty gryzoniobójcze są dopuszczone do obrotu handlowego przez Ministra Zdrowia. Wszystkie urządzenia są prawidłowo zabezpieczone przed dostępem zwierząt domowych i osób niepowołanych, czyli trwale przymocowane do podłoża, odpowiednio oznaczone etykietami ostrzegawczymi i zamknięte za pomocą klucza. Trucizna w karmnikach deratyzacyjnych jest umieszczona w sposób maksymalnie utrudniający dostęp innym zwierzętom niż szczury.

Czy na czas deratyzacji ludzie muszą opuścić nieruchomość?

Mieszkańcy i pracownicy nie muszą opuszczać nieruchomości na czas trwania deratyzacji.

Wszystkie metody zwalczania szkodników oferowane przez DDDSOS są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Preparaty gryzoniobójcze są przez nas odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych, zwierzą domowych i gospodarczych.

Czy gryzonie znikną bezpośrednio po zabiegu?

Skuteczna eliminacja szkodników zależy od wielkości populacji i trwa zazwyczaj kilka dni.

Czas ten potrzebny jest na zadziałanie trutki pokarmowej lub złowienie zwierzęcia za pomocą pułapki. Gryzonie są bardzo inteligentne. Potrafią powiązać śmierć osobnika ze spożytym pokarmem. Dlatego trucizny nie działają natychmiast, lecz z odpowiednim opóźnieniem. Firma DDDSOS na swoje usługi udziela trzymiesięcznej gwarancji. Po doraźnym zabiegu oferujemy stałą opiekę deratyzacyjną.

Czym różni się deratyzacja od dezynfekcji i dezynsekcji?

Używając najprostszych słów, deratyzacja to proces zwalczania niechcianych gryzoni. Najczęściej myszy, szczurów i kun. Dezynfekcja to wyeliminowanie insektów latających i biegających, stanowiących zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Dezynsekcja to usuwanie patogenów, takich jak chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby.

Dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja to trzy obszary działania firmy DDDSOS, jeśli potrzebujesz porady w tym zakresie, zadzwoń: 500 738 748.

Firma deratyzacyjna Warszawa – DDDSOS

Nasza firma opracowała szereg działań, które podejmujemy, aby zabieg deratyzacji był skuteczny i bezpieczny. Pracownicy DDDSOS traktują każde zlecenie indywidualnie i dostosowują sposób postępowania do warunków. Ważne jest to, czy wykonujemy deratyzację prewencyjną, czy walczymy z populacją gryzoni, która zdążyła się już zadomowić na danym terenie. Istotna jest też wielkość i specyfika nieruchomości. Niemniej przebieg prac wygląda zazwyczaj następująco:

Przeprowadzamy oględziny terenu, na którym będzie wykonywana deratyzacja. Następnie lokalizujemy wszystkie nieszczelności, przez które mogą dostać się gryzonie. Sprawdzamy rury, szczeliny i inne mniej lub bardziej typowe ścieżki myszy i szczurów. Wskazane przez nas ubytki należy jak najszybciej naprawić, tak aby uniemożliwić wchodzenie gryzoniom do budynku.

Następnie oznaczamy miejsca deratyzacji specjalnymi ostrzeżeniami. Punkty ustawienia pułapek z trucizną muszą być łatwe do zidentyfikowania, nawet gdy przykryje je śnieg lub zarosną np. trawą. Dzięki temu każdy będzie mógł się zorientować, że w danym miejscu należy zachować wzmożoną ostrożność i bardziej obserwować zachowanie dzieci i zwierząt domowych. Również technik, wykonujący serwis urządzeń, nie będzie miał problemu z ich odnalezieniem, nawet w trudnym terenie.

Ustawiamy pułapki i umieszczamy w nich trutki pokarmowe na myszy i szczury. Stosowane przez nas urządzenia (karmniki deratyzacyjne) to najlepsze na rynku, wykonane z trwałych materiałów pułapki na gryzonie. Przykręcamy je do podłoża, tak aby nie było możliwe ich przestawienie, czy zabranie. Karmniki są zawsze zamykane przez nas na kluczyk serwisowy. Trutka, której dlatego gryzonie z chęcią ją zjadają. Jej działanie jest specjalnie opóźnione, dzięki temu szczur, który ją zjadł, padnie po kilku dniach, a nie natychmiast. Inne szczury (które są zwierzętami bardzo inteligentnymi), nie zorientują się, że wystawione jedzenie jest zatrute.

Po zamontowaniu pułapek monitorujemy ubywanie trutki i uzupełniamy ją w razie konieczności. Zbieramy i utylizujemy martwe gryzonie, tak aby nie stanowiły zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Skuteczna deratyzacja to proces polegający, nie tylko na doraźnym pozbyciu się gryzoni, ale też na nie dopuszczeniu do kolejnego zasiedlenia terenu przez te szkodniki.

Deratyzacja Warszawa – dlaczego należy skorzystać z usług profesjonalistów?

Szczury bytują zazwyczaj pod ziemią, często w kanalizacji i różnego rodzaju tunelach. Są wszystkożerne i bez trudu znajdują pożywienie, szczególnie w pobliżu ludzkich siedlisk. Jeśli dodamy do tego ich niezwykłą inteligencję, spryt i odporność, to zrozumiemy, dlaczego są tak powszechne i trudne do zwalczenia. Nieskuteczna próba pozbycia się tych gryzoni na własną rękę tylko zwiększa straty, jakie niesie ze sobą ich bytowanie. Gdy populacja gryzoni jest duża, koszty walki z nią są znaczne, a ryzyko rozprzestrzeniania się chorób wysokie.

Jak już wspomnieliśmy, szczury na naszych posesjach nie są tylko problemem estetycznym, ale też poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Zwierzęta te przenoszą i rozsiewają wiele bakterii, wirusów i grzybów. Dodatkowo niekontrolowana populacja tych gryzoni bardzo szybko się powiększa. Młode szczury mogą się rozmnażać już od 5 tygodnia życia. Samice rodzą kolejne mioty praktycznie bez przerwy. Dlatego nie można lekceważyć problemu.

Myszy, szczury i inne gryzonie dostają się w niemal każde miejsce. Szczególnie tam, gdzie przechowujemy żywność i przebywamy na co dzień. Zwierzęta te bardzo brudzą, a ich odchody i mocz są poważnym problemem, szczególnie w magazynach żywności. Gryzonie powodują też wiele strat materialnych poprzez przegryzanie kabli, niszczenie ścian i elementów wyposażenia oraz kopanie tuneli. „DERATYZACJA WARSZAWA”, to hasło wpisywane w wyszukiwarkę setki razy w ciągu miesiąca, co potwierdza skale problemu z gryzoniami, jeśli Ty też potrzebujesz informacji na ten temat, zadzwoń!

Deratyzacja warszawa cennik

Aby poznać dokładną cenę deratyzacji, zadzwoń pod numer tel. 500 738 748. W trakcie rozmowy nasz pracownik zapyta Cię o najważniejsze szczegóły dotyczące bytowania gryzoni w Twojej nieruchomości oraz przedstawi wycenę. Firmy często wybierają długoterminową opiekę deratyzacyjną DDDSOS, dzięki temu nie muszą przejmować się nie tylko gryzoniami, lecz również insektami. Kompleksowa opieka DDDSOS jest dużo korzystniejsza cenowo niż doraźne zabiegi.

Zadzwoń: 500 738 748

Obowiązek deratyzacji ustawa

Zagrożenie epidemiologiczno- sanitarne związane z bytowaniem gryzoni jest na tyle poważne, że obowiązek deratyzacji jest regulowany przez prawo. Ustawa z dn. 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek deratyzacji, poprzez zapis:

Każdy właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością, zobowiązany jest do utrzymania jej w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym.

W precyzyjny sposób zasady deratyzacji regulują uchwały lokalnych władz. Nieprzeprowadzenie we wskazanym czasie obowiązkowej deratyzacji skutkuje nałożeniem kary w postaci grzywny.

Usługi deratyzacyjne Warszawa – nieruchomości objęte obowiązkiem deratyzacji

Obowiązkiem deratyzacji objęte są: budynki wielolokalowe podpiwniczone, zakłady wytwarzania i przetwórstwa żywności, obiekty handlowe branży spożywczej, lokale gastronomiczne, gospodarstwa rolne i hodowlane, magazyny żywności i płodów rolnych, wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej, szpitale, hotele, internaty, domy akademickie, bursy, obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie, obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów oraz sieć kanalizacji sanitarnej.

Zadzwoń: 500 738 748

Deratyzacja w Warszawie – metody deratyzacji

Metody fizyczne to wszystkie działania, które umożliwiają usunięcie myszy, szczurów i innych gryzoni z miejsca ich bytowania, bez stosowania środków chemicznych. Zwierzęta można schwytać za pomocą pułapek oraz wabików. Można też je przepłoszyć w inne miejsce, skąd zostaną trwale usunięte. Nowoczesne pułapki są bardzo zróżnicowane i nie przypominają tych znanych nam z dzieciństwa. Użycie pułapek mechanicznych przez doświadczonego pracownika firmy DDD jest dużo skuteczniejsze niż przeprowadzanie deratyzacji we własnym zakresie. Musimy wiedzieć, że oprócz rodzaju samej pułapki i przynęty, istotne jest jej ustawienie.

Metody chemiczne to różnego rodzaju substancje biobójcze, najczęściej w postaci trutek pokarmowych. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim najwyższa skuteczność. Właściwie dobrany preparat i odpowiednia aplikacja to gwarancja sukcesu. Metody chemiczne mogą być stosowana zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na otwartym terenie. Wady ich zastosowania wynikają głównie z niewiedzy na temat prawidłowego postępowania z materiałami biobójczymi. Jeśli zabieg był wykonywany w pomieszczeniach z artykułami spożywczymi, może dojść do skażenia żywności. Nieprawidłowo zabezpieczone karmniki deratyzacyjne mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zwierząt domowych, gospodarskich, a nawet dzieci.

Zadzwoń: 500 738 748

Deratyzacja warszawa cena

Po wykonaniu odszczurzania nasi Klienci otrzymują trzymiesięczną gwarancję. Jeżeli w tym okresie gryzonie się pojawią, wykonamy zabieg uzupełniający. Takie sytuacje zdążają się niezwykle rzadko, co świadczy o skuteczności naszych metod. Należy pamiętać, że nie wykonanie obowiązku deratyzacji, który jest nałożony na właścicieli nieruchomości przez prawo, może skutkować otrzymaniem kary grzywny.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram