Opryskiwanie jest nadal bardzo popularną metodą aplikowania preparatów podczas zabiegów dezynfekcji, dezynsekcji oraz dezodoryzacji. Oprysk ma wiele zalet, które sprawiają, że w niektórych sytuacjach jego stosowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Czas przeprowadzania oprysku zawsze zależy od wielkości pomieszczeń oraz ich liczby. Orientacyjnie można przyjąć, że jest to zazwyczaj ok. 30 min w mieszkaniu jednopokojowym (kawalerka).
Przed opryskiem musisz schować produkty spożywcze, aby nie miały kontaktu z cieczą roboczą. Najbezpieczniej jest usunąć żywność z pomieszczenia. Jeśli oprysk będzie wykonywany w łazience, należy też schować przybory toaletowe. Technik DDDSOS rozpocznie proces dezynsekcji od przeprowadzenia oględzin pomieszczenia. Następnie zaaplikuje wybrane środki w miejsca najbardziej narażone na bytowanie insektów (np. zakamarki czy szczeliny), dzięki czemu podniesie skuteczność całego zabiegu. Następnie w zależności od potrzeby, specjalista może zabezpieczyć preparatem ściany lub/oraz sufit, albo wyłącznie wyposażenie lokalu.
Jeśli środek do dezynsekcji ma formę cieczy, opryskiwanie można stosować praktycznie zawsze, bez względu na rodzaj zwalczanych szkodników. Różny będzie oczywiście sposób wykonywania oprysku oraz używany przez technika preparat. Oprysk daje możliwość podanie cieczy roboczej również w bardzo trudno dostępne miejsca: np. za meble oraz grzejniki. Zastosowanie opryskiwaczy ciśnieniowych daje możliwość „wtłoczenia” cieczy nawet w wąskie szczeliny.
Wszystko zależy od preparatu użytego do dezynsekcji z zastawaniem oprysku ciśnieniowego. Zabieg ten jest stosowany na: pluskwy, prusaki, karaluchy, komary, mrówki, mole, muchy, wszy, pchły, rybiki, szubaki, mikroorganizmy: wirusy, bakterie, pleśnie i inne grzyby, nieprzyjemne zapachy.
Oprysk stosuje się też w walce ze szkodnikami, które niszczą drewno. W ten sposób chroni się elementy drewniane, czy więźby dachowe budynków. Należy jednak pamiętać, że wybór i rozprowadzenie właściwego preparatu do oprysku, to zadanie dla przeszkolonego technika DDD. Profesjonalne preparaty stosowane w tego typu zabiegach, nie mają nic wspólnego ze środkami dostępnymi w martenach i sklepach budowlanych oraz Internecie.
DDDSOS łączy często obie te metody. Ma to wiele zalet i pozwala zwiększyć skuteczność zabiegu odpluskwiania, który jest jednym z trudniejszych w dezynsekcji.
Punktowe nanoszeni środków biobójczych umożliwia stosowanie oprysku do wspomagania innych metod w trudnych sytuacjach. Przykładem może być połączenie oprysku z żelowaniem w czasie zwalczania dużych kolonii karaczanów. Żel rozkłada się na ścieżkach insektów i w pozostałych, łatwo dostępnych miejscach. Oprysk wykonuje się wspomagająco pod szafkami, za wyposażeniem oraz w trudnodostępne zakamarki, w których często ukrywają się insekty. W ten sposób DDDSOS znacznie zwiększa skuteczność zabiegu i przyspieszamy likwidację insektów.
Oprysk w dezynsekcji jest stosowany od bardzo dawna. Jeżeli opryskiwanie zlecisz profesjonalnej firmie takiej, ja DDDSOS, możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoje, rodziny i zwierząt domowych. Należy unikać samozwańczych techników DDD, którzy z opryskiwaczami na plecach, krążą po osiedlach, oferując zabiegi, sobie tylko znanymi substancjami.
W zależność o rodzaju zwalczanych insektów, po profesjonalnym zabiegu wystarczy zaledwie przewietrzyć pomieszczenie oraz przemyć wodą z delikatnym detergentem powierzchnie mające kontakt z jedzeniem.
Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków biobójczych, w połączeniu z łatwą aplikacją, opryskiwanie ma niewątpliwie dużo zalet. Do najważniejszych należą: stosunkowo krótki czas trwania dezynsekcji oraz możliwość użytkowania lokalu zaraz po jego przewietrzeniu. Naniesiona podczas opryskiwania substancje czynne pozostają zazwyczaj skuteczne nawet przez kilka tygodni. Dzięki temu zabezpieczają np. przed ponownym osiedleniem się karaczanów.
Oprysk nie zniszczy mebli i sprzętów. Lekkie i chwilowym zamoczeniem nie spowoduj szkód. Warto wiedzieć, że oprysk daje błyskawiczny efekt neutralizacji przykrych, trudnych do zwalczenia zapachów.
Czynności, które należy wykonać po opryskiwaniu, zależą od typu użytego preparatu. Szczegółowych informacji zawsze udziela technik przeprowadzający zabieg. Wcześniej, podczas rozmowy telefonicznej, przekażemy wszystkie niezbędne informacje na temat dezynsekcji, zachowaniu przed i postępowaniu po opryskiwaniu.
Tak, w każdym — nawet tam, gdzie nie ma dostępu do sieci 220 V. Warunkiem jest dokładne zabezpieczenie żywności i przyborów toaletowych, a najlepiej wyniesieni ich z pomieszczenia, na czas przeprowadzanej dezynsekcji. Zdarza się czasem, że w odpluskwianym mieszkaniu mieszka osoba niepełnosprawna lub bardzo chora, która nie może wyjść na czas dezynsekcji. Opryskiwanie nie rozpyla cieczy roboczej w powietrzu, dlatego wystarczy zamknąć drzwi do pokoju, w którym wykonywany jest zabieg, aby uniknąć przykrych konsekwencji dla zdrowia.
Skuteczność opryskiwania zależy od dwóch ważnych czynników: wykorzystania profesjonalnych preparatów oraz ich odpowiednia aplikacja. Okazuje się niestety, że tylko przeszkolony technik potrafi skutecznie zabezpieczyć pomieszczenie, stosując oprysk. Duże znaczenie ma również wykorzystywany sprzęt. Dotarcie do wielu zakamarków jest bowiem wykonalne wyłącznie za pomocą profesjonalnych opryskiwaczy wysokociśnieniowych.
Wykonujemy usługi dezodoryzacji, dezynfekcji i dezynsekcji za pomocą opryskiwania na terenie Warszawy i okolic. Ze względu na to, że, że opryskiwacze nie wymagają zewnętrznych źródeł zasilania, oprysk możemy wykonać także tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Aby zamówić usługę lub zapytać o szczegóły, zadzwoń do nas.