Dezynsekcja gryzków Warszawa

profesjonalne, skuteczne i bezpieczne usuwanie gyzków

500 738 748

Dezynsekcja gryzków — co to jest?

Dezynsekcja gryzków, czyli zwalczanie gryzków to specjalność firmy DDDSOS.

Nasza firma stosuje profesjonalny i nowoczesny sprzęt oraz bezpieczne, certyfikowane środki dezynsekcyjne, aby zapewnić najlepszy, długotrwały efekt zabiegów. Jesteśmy elastyczni w działaniu, pracujemy 24/7. Nasi pracownicy są zawsze dyskretni i kulturalni

Ile kosztuje zwalczanie gryzków?

DDDSOS zwalczanie gryzków w Warszawie oraz jej okolicach realizuje w cenie już od 250  zł.

Aby zamówić zwalczanie psotników w Warszawie, zadzwoń do naszej siedziby. Cena profesjonalne dezynsekcji gryzków zaczyna się od 250 zł za zamgławianie ULV lub opryska w mieszkaniu o powierzchni ok. 30 m2 (kawalerka), albo w łazience i kuchni. Usuwanie gryzków z mieszkania dwupokojowego DDDSOS wykonuje w cenie 300 zł. Każde kolejne pomieszczeni to dodatkowy koszt 50 zł.

Cennik

Gdzie zwalczamy gryzki?

Firma DDDSOS zwalcza gryzki za pomocą profesjonalnych i bezpiecznych metod na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. Nasi klienci wszystkie szczegóły poznają podczas rozmowy telefonicznej z technikiem dezynsekcji.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Jak wyglądają gryzki? 

Gryzki, które najczęściej spotykamy w mieszkaniach mają od 0,3 do ok 2 mm długości.

Ciała ich są delikatnie spłaszczone, żółte, brązowe lub kremowe. Psotnik mają dobrze wykształcone głowy z  dużymi, wypukłymi oczami, które są dobrze widoczne, pomimo małych rozmiarów owadów. Niektóre z gatunków gryzków posiadają skrzydła, jednak nie są zdolne do latania.

Czy gryzki mogą być groźne dla człowieka? 

Gryzki nie mają przystosowanych aparatów gębowych do gryzienia ludzi, czy zwierząt – chociaż ich nazwa może sugerować, że jest inaczej. Żaden z gatunków tych owadów nie przenosi też bakterii, wirusów czy innych patogenów.

Bytowanie gryzków w bliskimi otoczeniu może jednak negatywnie wpływać na ludzi wywołując  alergie i ataki astmy, szczególnie u osób wrażliwych, takich jak małe dzieci.

Dlatego tak ważne jest szybkie pozbycie się psotników, nawet gdy znajdziemy zaledwie kilka osobników. Dezynsekcje powinno się wykonać, zanim populacja zdąży się rozrosnąć.

Zadzwoń: 500 738 748

Jakie szkody mogą powodować gryzki? 

Pojedyncze postniki nie wyrządzić dużych szkód, ale trzeba mieć na uwadze, że insekty te szybko się rozmnażają. Jedna samica może złożyć każdego dnia do 2 jaj, a w ciągu całego życia ok. 200. Psotniki bytujące w dobrych warunkach, osiągają dojrzałość w ciągu 30 dni. Aby w mieszkaniu lub domu powstała duża populacja tych szkodników, wystarczy na początku kilka osobników.

Duża kolonia psotników może uszkodzić książki, stare przedmioty, meble, produkty spożywcze, tapety, dywany, chodniki itp.

Skąd mogą się wziąć gryzki w domu lub mieszkaniu? 

Mimo że psotniki żyją w kurzu, a niektóre gatunki pokrywają swoje kolonie delikatną nicią, to nie biorą się z brudu. Do naszych domów i mieszkań muszą zwyczajnie przywędrować.

Mogą dostać się do wnętrza przez otwarte okna lub drzwi albo zostać wniesione wraz z drewnem kominkowym. Gryzki można też przynieść wraz z używaną książką z biblioteki lub antykwariatu.

Zdarza się, że insekty te zalęgną się w produktach spożywczych i do mieszkania trafią wraz z zakupami. Jak już pisaliśmy, mogą też zasiedlać materac dziecięcy wypełniony gryką

 

Jak można rozpoznać obecność gryzków w mieszkaniu lub domu? 

Gryzki są bardzo małe, dzięki czemu potrafią się schować w wąskich szczelinach i trudnodostępnych zakamarkach. Trudno znaleźć pojedyncze okazy tych insektów. Zazwyczaj nasi klienci zaczynają szukać pomocy, gdy populacja jest bardzo rozwinięta i nie sposób jej już nie zauważyć.

Psotników najlepiej szukać w okolicach odpływów kanalizacyjnych, piwnicach, pod listwami podłogowymi, na poddaszach, w pęknięciach zawilgoconych ścian. Coraz częściej też spotykamy gryzki w materacykach dziecięcych wypełnionych gryką.

 

Jak można się pozbyć gryzków z domu? 


Jeśli odkryjesz pojedyncze owady w swoim mieszkaniu lub domu, musisz zacząć walkę z nimi od obniżenia poziomu wilgotności.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy wentylacja działa dobrze, jeśli nie, udrożnij ją. Następnie zadbaj o porządne i częste wietrzenie. Pomocne jest też zastosowanie osuszaczy powietrza. Posprzątaj miejsca, w których lubi zbierać się kurz i reszki jedzenia, a wraz z nimi gryzki. Możesz też przemywać wodą z octem ulubione miejsca psotników, czyli wąskie szczeliny, listwy podłogowe, szafki kuchenne itp. Doraźnie można zastosować środki dostępne w sklepach. Niestety, domowe sposoby zazwyczaj okazują się mało skuteczne, niewydajne i pracochłonne. Dlatego najlepiej zamówić usługę profesjonalnej firmy DDD.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie moli Warszawa i okolice

Napisz do nas

Jakie są Profesjonalne metody walki z gryzkami

Najlepszą profesjonalną metodą zwalczania psotników przez firmę DDD jest zamgławianie ULV.

Urządzeni do zamgławiania wytwarza tzw. zimną mgłę, czyli rozpyla w powietrzu bardzo drobne cząsteczki środka biobójczego. Substancja przez dłuższą chwilę unosi się, tworząc mgłę i penetrując zakamarki, a następnie opada równomiernie na wszystkie powierzchnie.

Czy gryzki mogą ugryźć?

Gryzki nie gryzą ludzi, ani zwierząt. Nie posiadają do tego przystosowanych aparatów gębowych oraz nie maja takiej potrzeby. Nie żywią się ludzką, ani zwierzęca krwią, więc nie musza jej pobierać.

 

Czy gryzki mogą przejść na człowieka.

Gryzki nie mają żadnej potrzeby przechodzenia na człowieka. Nasze ciało nie jest dla nich przyjaznym środowiskiem. Nie są także pasożytami, czyli nie potrzebują człowieka, ani żadnego innego żywego stworzenia do życia.

Jak należy przygotować się do zwalczania gryzków?

Aby zabieg był skuteczny, a jego efekty długotrwałe, należy odsunąć meble od ścian na odległość ok. 30 cm.

Ułatwi to dokładne pokrycie środkiem biobójczym miejsc przy listwach, które są często wybierane przez gryzki, a także trudno dostępnych zakamarków i szczelin.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie gryzków Warszawa cennik

Wyboru najskuteczniejszego sposobu dezynsekcji zawsze dokonuje nasz technik po oględzinach pomieszczenia. Przed rozpoczęciem zabiegu, pracownik DDDSOS informuje zleceniodawcę, co należy zrobić po zakończeniu zamgławiania lub oprysku na psotniki. Doradza także, w jaki sposób zabezpieczyć się przed powrotem gryzków oraz innych insektami. Metody profesjonalne są zdecydowanie tańsze i bardziej skuteczne od amatorskich.

Zwalczanie gryzków Warszawa - cennik DDDSOS.

Dezynsekcja gryzków, psotników Warszawa – charakterystyka insektów.

Gryzki inaczej zwane psotnikami, wszami książkowymi lub robakami kurzowymi w zdecydowanej większości żyją na zewnątrz budynków. Zasiedlają korę drzew, przestrzenie pod kamieniami, ściółką itp. Wybierają miejsca zacienione i wilgotne (>50% wilgotności). Jednak nie pogardzą też siedzibami ludzkimi, jeśli warunki w nich są dla nich przyjazne. Badacze wyodrębnili na całym świecie ponad 4400 gatunków tych insektów, w Polsce występuje 70 z nich. Psotniki żerują najczęściej na, pleśni, grzybach, glonach i resztkach materii organicznej, takiej jak złuszczony, ludzki naskórek. Jednak gdy tego pokarmu zabraknie, postniki zadowolą się książkami, tapetami lub sypkimi produktami spożywczymi, albo materiałami takimi jak bawełna, czy skóra.

Dezynsekcja gryzków, psotników Warszawa- sprawdź szczegóły.

Zwalczanie gryzków Warszawa, czy łatwo pomylić psotnika z pluskwą?

Gryzki inaczej zwane psotnikami, wszami książkowe lub robakami kurzowymi w zdecydowana większość żyją na zewnątrz budynków. Zasiedlają korę drzew, przestrzenie pod kamieniami, ściółką itp.  Wybierają miejsca zacienione i wilgotne (>50% wilgotności). Ale nie pogardzą też siedzibami ludzkimi, jeśli warunki w nich są dla nich przyjazne. Badacze wyodrębnili na całym świecie ponad 4400 gatunków tych insektów, w Polsce występuje 70 z nich.  Psotnik żerują najczęściej na, pleśni, grzybach , glonach i resztkach materii organicznej, takiej jak złuszczony, ludzki naskórek.  Jednak gdy tego pokarmu zabraknie, postniki  zadowolą się książkami, tapetami lub  sypkimi produktami  spożywczymi, albo materiałami takimi jak bawełna, czy skóra.

Zwalczanie gryzków Warszawa - zajrzyj na naszego FB.

 

Zadzwoń: 500 738 748

Gryzek usuwanie Warszawa – niebezpieczeństwa wynikające z bytowania insektów.

Zgodnie z definicją gryzki nie są pasożytami, gdyż  nie zerują żerują bezpośrednio na żywych organizmach. W przeciwieństwie do pluskiew lub pcheł gryzki nie żywią się krwią ludzi, czy zwierząt. Jedna ze względu na to, że ze względu niszczą wyposażenie wnętrz oraz produkty spożywcze, zaliczamy gryzki do szkodników

Gryzek usuwanie Warszawa - napisz do nas.

Gryzki, a wilgotność w pomieszczeniu.

Ponieważ gryzki zasiedlają miejsca o dużej wilgotności, ich obecność wskazuje na możliwość rozwoju grzybów i pleśni w pomieszczeniu. Zawilgocone powietrze, pełne zarodników nie jest przyjazne dla człowieka. Może powodować przewlekłe i przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego, alergię i migreny. Aby usunąć trwale problem z psotnikami oraz zadbać o zdrowie domowników, razem z dezynsekcją należy zmniejszyć wilgotność pomieszczeń.

Zadzwoń: 500 738 748
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram