Dezynsekcja pcheł Warszawa

profesjonalne, skuteczne i bezpieczne usuwanie pcheł

500 738 748

DEZYNSEKCJA PCHEŁ 

Dezynsekcja pcheł, czyli zwalczanie pcheł to specjalność firmy DDDSOS.

Naszym celem jest całkowite i trwałe usunięcie pcheł z mieszkań, domów i innych lokali naszych klientów. Jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia oraz dokładności. Aby było skuteczne, ściśle współpracujemy ze zleceniodawcami i ustalamy szczegółowy plan działania. Posiadamy wydajne i nowoczesne narzędzia oraz certyfikowane i bezpieczne środki biobójcze.

Ile kosztuje zwalczanie pcheł?

DDDSOS zwalczanie pcheł w Warszawie oraz jej okolicach realizuje w cenie już od 250 zł. Aby zamówić ten zabieg, wystarczy zadzwonić na naszą infolinię i wybrać dogodny termin. Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz wszystkie niezbędne informacje na temat przygotowania do dezynsekcji oraz jej przebiegu. Nasz pracownik ustali też dokładną cenę, która zależy o kilku czynników. Głównie od wielkości mieszkania i ilości pomieszczeń.

Cennik

Gdzie przeprowadzamy zabiegi dezynsekcji na pchły?

Firma DDDSOS zwalcza pchły za pomocą profesjonalnych i bezpiecznych metod na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. Wszystkie szczegóły poznasz podczas rozmowy telefonicznej. Zawsze otaczamy naszych klientów opieką i przeprowadzamy przez całą procedurę krok po kroku.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Jak wyglądają pchły?

Potrafimy rozróżnić ponad 2500 gatunków pcheł, ale największymi pasożytami są: pchła ludzka, pchał kocia oraz pchał psia.

Dorosłe osobniki wymienionych wyżej gatunków wyglądają bardzo podobnie, więc bez specjalistycznej wiedzy bardzo trudno je rozróżnić. Dorosłe pchły mają od 1 do 6 mm długości (największa jest Pchła krecia, Hystrichopsylla talpae). Ich bocznie spłaszczone ciała są barwy ciemnobrązowej lub czarnej. Tylne odnóża wszystkich pcheł są znacznie dłuższe, dzięki czemu pasożyty potrafią skakać na wysokość do 20 cm i odległość 1 metra.

Jak jest różnica między pchłą ludzką, a pchłą zwierzęca?

Pchła ludzka, jak sama nazwa mówi, jest gatunkiem, którego głównym żywicielem jest człowiek. Nie można jednak zapominać, że wszystkie rodzaje pcheł mogą czasowo zmieniać miejsce, dlatego ludzkie pchły potrafią żerować także na jeżach, lisach i borsukach oraz świniach.

Ciekawostką jest to, że pchły ludzkie są w Europie gatunkiem zagrożonym i wpisanym na czerwoną listę zagrożonych zwierząt i roślin.

Zadzwoń: 500 738 748

Czy pchły mogą być groźne dla człowieka?

Wszystkie gatunki pcheł w postaci dorosłej (imago) gryzą swoich żywiciel w celu pobrania krwi, która jest ich jedynym pokarmem.

Insekty te są jednak mało wybredne i dostosują się do zaistniałych warunków. Gdy w ich okolicy nie ma czworonogów, pchły kocie lub psie nie pogardzą krwią człowieka. Co prawda skóra człowieka nie jest miejscem, w którym pchły zwierzęce mogą dłuższy czas bytować i się rozmnażać, ale pozwala im zaspokoić głód i przeżyć do czasu znalezienia właściwego żywiciela.

Jakie szkody mogą powodować pchły?

Pchły nie są pasożytami, które mogą spowodować szkody materialne. Larwy tych insektów, niezależnie od gatunku, żywią się resztkami organicznymi oraz odchodami innych osobników. Natomiast pchły w postaci dorosłej żywią się wyłącznie krwią ssaków.

Dla ludzi największym niebezpieczeństwie związanym z bytowaniem pcheł są liczne choroby, które przenoszą i którymi mogą zarazić żywiciela.

Należą do nich: tularemia, tyfus plamisty, zakażenie gronkowcem złocistym oraz choroba kociego pazura.

Skąd mogą się wziąć pchły w domu lub mieszkaniu?

Nasi klienci często pytają, skąd wzięły się pchły w ich bezpośrednim otoczeniu. Insekty te nie latają i chociaż mogą skakać na duże odległości, raczej nie wpadną do domu przez otwarte okno lub drzwi. Należy pamiętać, że pchły żyją na żywicielu lub w bliskiej od niego odległości. Dlatego zazwyczaj przynosimy je do domu sami albo przemieszczają się ze zwierzętami.

Pchły może przynieść pies lub kot, ale też szczur lub mysz.

Jak można rozpoznać obecność pcheł w domu?

Pchły są malutkiej, jednak widoczne gołym okiem, dlatego można je znaleźć podczas pielęgnacji sierści czworonogów.

Podejrzenia powinno wzbudzić intensywne drapanie się zwierzęcia oraz ocieranie o elementy wyposażenia mieszkania. Śladami obecności pcheł w domu są także malutkie prawie czarne kropki – odchody dorosłych osobników. Odchody pcheł przypominają zmielony czarny pieprz. Szukaj ich w sierści domowego psa lub kota oraz w sąsiedztwie ich legowisk.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie pcheł Warszawa i okolice

Napisz do nas

Jak wyglądają ślady po ugryzieniach pcheł?

To pytanie zadają często klienci DDDSOS. Pchła zostawia na skórze ślad po ugryzieniu w postaci zaczerwienionego, silnie swędzącego miejsca z wyraźnym śladem wkłucia. Ugryzienia tych insektów są najczęściej bardzo liczne i występują w dolnych częściach nóg (kostki i łydki) oraz na wysokości pasa.

Reakcja na ugryzienie może być bardzo intensywna, gdy żywiciel ma wrażliwą skórę i skłonność do alergii.

Jak pozbyć się pcheł z domu?

Pchły doskonale przystosowały się do przetrwania w trudnych warunkach. Charakteryzują się też możliwością bardzo szybkiego i intensywnego rozrodu.

Insekty te składają jaja tuż po każdym żerowaniu. W dobrych warunkach bytowania samice potrafią przeżyć nawet 2 lata, składając w tym czasie ponad 500 jaj. Jednak nawet bez pożywania, pchły żyją ok. 4 miesięcy, czekając cierpliwie na żywiciela. Pchły dobrze ukrywają się poza ciałem nosiciela. Najczęściej wybierają wąskie szczeliny w podłodze i przestrzeń pod meblami. Larwy dobrze rozwijają się w dywanach, chodnikach oraz wykładzinach. Wszystko to powoduje, że wytępienie pcheł nie jest proste.

Profesjonalne metody zwalczania pcheł

Profesjonalnym zwalczaniem pcheł, tak jak innych insektów, zajmują się firmy z branży DDD. Odpowiednio przeszkolony technik, posługujący się profesjonalnymi narzędziami i środkami, wykonuje zabieg, gwarantujący skuteczne i trwałe pozbycie się problemu. Dezynsekcję mającą usunąć pchły, przeprowadzamy za pomocą zamgławiania ULV specjalnie dobranym środkiem biobójczym. Pracownik DDDSOS rozprowadza w ten sposób substancję zabijającą pchły we wszystkich pomieszczeniach. Preparat w postaci mgły dociera do ukrytych zakamarków, w których bytują insekty.

Zwalczanie pcheł Warszawa cennik

Najtańszą i najskuteczniejszą metoda zwalczania pcheł jest wynajęcie profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, jaka jest DDDSOS. Pamiętaj, że domowe metody wcale nie są tańsze i wymagają dużo czasu i pracy. Nie gwarantują przy tym żadnych efektów. Wbrew pozorom środki dostępne w supermarketach i Internecie są kosztowne i mało wydajne. Wymagają wielokrotnego stosowania i nie usuwają trwale problemu, lecz tylko go zmniejszają na pewien czas.

Zwalczanie pcheł Warszawa cennik dezynsekcji.

Charakterystyka pcheł

Pchły są pasożytami zewnętrznymi. Gdy osiągną postać dorosłą, odżywiają się wyłącznie krwią ssaków oraz ptaków. Insekty te mogą żerować bez przerwy nawet przez kilka godzin. Zazwyczaj przebywają stale na swoim żywicielu lub opuszczają go, aby znaleźć lepsze warunki do życia i rozrodu. Pchły zaczynają rozmnażać się intensywnie, zaraz po zakończeniu żerowania.

Dezynsekcja pcheł Warszawa — pchły psie i kocie

Zdecydowanie powszechniejsze od pcheł ludzkich są pchły psie, a szczególnie pchły kocie, które żerują również na psach. Psy i koty są dla pcheł zarówno żywicielami jak również służą im do przemieszczania się na większe odległości. Dzieje się tak dlatego, że czworonogi drapiąc się, strącają z ciała pchły oraz złożone przez nie jaja. W ten sposób insekty roznoszone są po całym domu i nie tylko. Mimo to największe ich skupiska występują zazwyczaj w okolicy legowiska i tam należy ich szukać.

Dezynsekcja pcheł Warszawa - zadaj nam pytanie.

Zadzwoń: 500 738 748

Usuwanie pcheł Warszawa — szybkie usuwanie problemu

Ludzie są narażenie na wszystkie konsekwencje związane z bytowaniem pcheł, niezależnie od ich gatunku. Dlatego, tak ważne jest, aby insekty te zwalczać skutecznie i szybko, niedopuszczająca do powstania dużych skupisk w mieszkaniach i domach. Należy pamiętać, że w sprzyjających warunkach potrafią się one rozmazać błyskawicznie. Jeśli w odpowiednim momencie nie doprowadzimy do przerwania cyklu rozrodczego pojedynczych pcheł, po kilku tygodniach przestrzeń będzie zasiedlona przez kolonie złożona nawet z wielu tysięcy insektów.

Zwalczanie pcheł Warszawa — wpływ insektów na ludzi i zwierzęta

Pchły mogą być także żywicielami pośrednimi tasiemca u psów. Ugryzienie pchły może skutkować stanem zapalnym skóry lub reakcja alergiczna u osób bardziej wrażliwych. Większa liczba ugryzień tych insektów może powodować u małych dzieci rozwinięcie się anemii. Pchły są niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale też dla ich czworonożnych pupili. Zapchlone koty i psy mogą zachorować na atopowe pchle zapalenie skóry (APZS).

Zwalczanie pcheł Warszawa – wpis na blogu.

Wpływ pcheł na psychikę człowieka

Obecność pcheł w otoczeniu człowieka oraz ich dotkliwe ugryzienia mogą powodować u ludzi lęk i silny stres. Dłuższe przebywania w takim środowisku skutkuje powstaniem długotrwałych urazów psychicznych i odbija się negatywnie na zdrowiu. Może prowadzić do bezsenności, rozdrażnienia oraz bólów głowy i ataków paniki.

Zadzwoń: 500 738 748

Pchły kocie i psie

Koty i psy domowe zarażają się pchłami od innych zwierząt albo podczas eksploracji zapchlonych miejsc. Najczęstszymi nosicielami tych insektów są bezdomne, zaniedbane zwierzęta, przebywające w piwnicach i pustostanach. Nasi pupile nie muszą mieć nawet z nimi bezpośredniego kontaktu. Wystarczy, że będą przebywać w miejscach, gdzie pchły spadły z innego żywiciela, podczas drapania uciążliwych pogryzień. Pchły doskonale wyczuwają potencjalnych żywicieli. Skaczą na nich i w ten sposób zasiedlają kolejne ofiary, w tym ludzi.

Domowe metody walki z pchłami

Jest kilka zabiegów, które mogą znacząco wspomóc działanie firmy DDD. Ważnym elementem dezynsekcji jest staranne wysprzątanie pomieszczeń, z uwzględnieniem wszystkich zakamarków i miejsc trudniej dostępnych. Konieczne jest także dokładne odkurzenie wszystkich pęknięć i szczelin, w których mogą występować jaja i larwy. Właściciele powinni skrupulatnie przejrzeć sierść domowego psa lub kota ora miejsca, w których odpoczywają i śpią. Wszelkie legowiska i domki są często mocno zapchlone. Warto wyprać w najwyższej, dopuszczalnej temperaturze kołdry, koce, narzuty i odzież.

Usuwanie pcheł Warszawa cena — metody domowe

Pchły niezwykle ciężko zwalczyć domowymi sposobami. Niestety wszystkie nieprofesjonalne sposoby są pracochłonne, zajmują bardzo dużo czasu i są kosztowne. Zmniejszają populacje insektów, ale jej nie eliminują. Problem po pewnym czasie wraca i wszelkie czynności trzeba wykonywać ponownie. W handlu dostępne są pułapki na pchły. W rzeczywistości nigdy nie wyłapią wszystkich insektów. Za ich pomocą można potwierdzić obecność pcheł w pomieszczeniu.

Usuwanie pcheł Warszawa cena - sprawdź.

Dezynsekcja pcheł Warszawa — zamgławianie ULV

Usuwanie pcheł za pomocą specjalistycznych sposobów pozwala skutecznie i szybko pozbyć się przedstawicieli wszystkich ich gatunków. Niestety, dla człowieka zagrożeniem są nie tylko pchły ludzkie, ale także te, które żerują na kotach i psach. Warto podkreślić, że substancja czynna osiada na wszystkich powierzchniach i zabezpiecza pomieszczenia nawet przez wiele tygodni od wykonanej dezynsekcji. Dzięki temu gwarantuje ochronę także przed świeżo wyklutymi z jaj pchłami i nowo przybyłymi osobnikami. Jednocześnie odpowiednio wykonany zabieg jest w pełni bezpieczny dla domowników.

Zadzwoń: 500 738 748
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram