Dezynsekcja moli Warszawa

profesjonalne, skuteczne i bezpieczne usuwanie moli

500 738 748

Dezynsekcja moli

Dezynsekcja moli, czyli zwalczanie moli to specjalność firmy DDDSOS.

Naszym celem jest całkowite i trwałe wyeliminowanie moli z mieszkań, domów i innych lokali naszych klientów. Jest to zadanie wymagające wiedzy, dokładności oraz doświadczenia. Aby było skuteczne, traktujemy każde zlecenie indywidualnie i ustalamy szczegółowy plan działania. Posiadamy nowoczesne i wydajne narzędzia, a środki, które stosujemy, są certyfikowane i bezpieczne. Firma DDDSOS daje gwarancję na 3 miesiące po przeprowadzonych zabiegach.

Ile kosztuje zwalczanie moli?

Cena profesjonalnego i skutecznego zwalczania moli przez firmę DDDSOS zaczyna się już od 200 zł. W trakcie tego zabiegu zamgławianiu ULV wykonywane jest w kuchni i przedpokój większego mieszkania. Jeśli mieszkanie jest małe, dezynsekcją jest objęte cała przestrzeń.

Usuwanie moli z dwóch pokoi to kosztuje 250 zł, a każde następne pomieszczenie to dodatkowe 50 zł.

W porównaniu do kosztów środków amatorskich, profesjonalne zwalczanie moli jest ekonomiczne i szybkie.

Cennik

Gdzie zwalczamy mole?

DDDSOS profesjonalnie i skutecznie zwalcza mole w Warszawie i w jej bezpośrednich okolicach. Wystarczy do nas zadzwonić i umówić dogodny termin. Technik podczas rozmowy telefonicznej przekaże wszystkie szczegóły dotyczące przygotowania do zabiegu, jego przebiegu i zachowania po. Ustali też dokładny koszt, który zależy głównie od wielkości mieszkania lub domu. Zwalczanie moli w Warszawie najczęściej przeprowadzamy późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Jeśli jest taka potrzeba, zabieg możemy wykonać przez cały rok.

Jakie są rodzaje moli?

Molowate to niewielkich rozmiarów motyle, które możemy spotkać na całym świecie.

Mklik mączny, który jest największym przedstawicielem moli, ma rozpiętość skrzydeł dochodzącą do zaledwie 30 milimetrów. Do tej pory zidentyfikowano tysiące gatunków tych owadów. W Polsce potocznie dzielimy mole na spożywcze, inaczej zwane kuchennymi oraz odzieżowe tzw. ubraniowe. Jednakże każda z tych umownych kategorii ma w naszym regionie geograficznym ma wielu przedstawicieli. Najczęściej spotykane to: omacnica spichrzanka, mól kożusznik, mklik mączny, mól włosienniczek.

Czy mole są niebezpieczne?

Większość z nas wie, że mole są szkodnikami, gdyż niszczą produkty spożywcze i tkaniny.

Bytowanie moli w domu skutkuje skażeniem żywności larwami oraz ich odchodami lub uszkodzeniem ubrań, kocy, pościeli itp.

Od niedawna wiemy, że stanowią też zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Ciekawostką jest fakt, że insekty te w dorosłej postaci, czyli motyli, nie potrzebują już pożywienia. Najwięcej problemów sprawiają larwy moli, które są niezwykle żarłoczne.

Zadzwoń: 500 738 748

Czy mole mogą być niebezpieczne dla ludzi?

Uważa się powszechnie i błędnie, że owady te nie stanowią niebezpieczeństwa dla ludzi. Owady te doskonale radzą sobie z przegryzaniem nawet grubej tkaniny lub opakowania, lecz nie są w stanie ugryźć człowieka lub zwierzęcia. Mówi się, że nawet przypadkowe połkniecie larw moli, wraz ze skażoną żywnością, nie powinno zaszkodzić, gdyż nasz układ pokarmowy błyskawicznie je rozkłada, a resztki wydala.

Prawda jest taka, że przenoszą one wiele alergenów i bakterii. Są przy tym szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, schorowanych, z obniżoną odpornością oraz małych dzieci.

Skąd się wzięły mole w domu?

Klienci DDDSOS pytają nas często, jak mole mogły się dostać do mieszkania.

Najczęściej przynosimy larwy moli wraz z zakupami spożywczymi ze sklepu.

Dzieje się tak dlatego, że malutkie gąsienice potrafią przegryźć nawet dość grube folie. Wydostają się w ten sposób z opakowań i przechodzą na inne produkty, na sklepowych półkach. Nierzadko artykuły przeznaczone do jedzenia zostają skażone podczas produkcji, pakowania lub transportu.

Jak można sprawdzić, czy w domu są mole?

Ludzie najczęściej zauważają problem, gdy w ich domach zaczynają latać malutkie, niepozorne motyle.

Niestety, oznacza to zazwyczaj, że owady te przebywają w naszej przestrzeni od dłuższego czasu. Ich larwy zdążył się już zadomowić, porządnie najeść i rozwinąć do postaci dorosłej. Gdy zaczniemy szukać miejsc bytowania małych gąsienic, możemy odkryć spore zniszczenia, które zostały już przez nie spowodowane. Najczęściej zanieczyszczone produkty spożywcze, do których rzadko zaglądamy oraz zniszczoną, dawno nieużywaną odzież.

Gdzie najczęściej gnieżdżą się mole?

Mole przebywające w domach i mieszkaniach, czyli w warunkach im sprzyjających, mogą rozmarzać się prze cały rok. Potrzebują do tego jedynie pożywienia oraz schronienia.

Larwy moli spożywczych znajdziemy najczęściej w kuchennych szafkach, nawet w szczelnie zamkniętych pojemnikach oraz nienaruszonych opakowaniach fabrycznych.

Owady te upodobały sobie tylne części mebli, można je znaleźć na łączeniach płyt oraz pod i za szafkami.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie moli Warszawa i okolice

Napisz do nas

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji na mole?

Mole przez większość życia pozostają w ukryciu, w tym czasie mogą rozmnażać się bardzo szybko. W sprzyjających warunkach, czyli min. W domach i mieszkaniach larwy wylęgają się z jaj już po ok. 8 dniach, po kolejnych 10 dobach rozpoczynają proces przepoczwarzania, który kończy się zazwyczaj po 11 dniach. Czyli potrzeba niecałego miesiąca, by nowe pokolenie moli osiągnęło dorosłość.

Dlatego zwalczanie tych insektów należy zacząć natychmiast po odkryciu śladów ich bytowania albo po znalezieniu larw.

Jeżeli problem nie jest jeszcze duży, można spróbować rozwiązać go domowymi metodami.

Jakie są domowe metody zwalczania moli?

W sieci znajdziemy wiele pomysłów na to, jak pozbyć się moli domowymi metodami. Większość z nich polega na aplikowaniu różnych substancji mających działanie repelente, czyli odstraszających te owady. Można także znaleźć przepisy na "mikstury" zwalczające larwy.

Niestety sposoby te maja zazwyczaj działanie wybiórcze, zabierają nam czas i pieniądze, nie gwarantując w zamian sukcesu.

Jakie są profesjonalne metody zwalczania moli?

W przeciwieństwie do metod domowych zabiegi profesjonalne są tak skuteczne, że po ich wykonaniu firma DDDSOS udziela trzymiesięcznej gwarancji, na to, że insekty nie wrócą. Zwalczanie moli wykonujemy za pomocą zamgławiania ULV.

Zabieg ten pozwala równomiernie pokryć powierzchni mebli, wyposażenia oraz odzieży, preparatem biobójczym i zapewnia skuteczną ochronę nawet przez kilkanaście dni po dezynsekcji.

Jak należy przygotować się do zwalczania moli?

Aby zabieg był w 100% skuteczny, należy odsunąć meble od ścian na odległość ok. 30 cm.

Ułatwi to pokrycie środkiem biobójczym miejsc za szafkami, które są często wybierane przez mole. W przypadku zwalczania moli spożywczych konieczne jest opróżnienie szafek i szuflad w kuchni. Przed dezynsekcją na mole odzieżowe należy wyprać ubrania, a te, które zostaną w szafie, trzeba oddać do pralni przed pierwszym użyciem.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie moli Warszawa cennik

Wybierając firmę DDD do zwalczania moli, warto sugerować się nie tylko ceną. Proszę zatrudniać tylko legalnie działające podmioty, posiadające siedzibę oraz pracowników podpisujących się imieniem i nazwiskiem pod protokołem dezynsekcji. Należy unikać osób niechcących podać swoich danych oraz niezostawiających dowodów zapłaty. Środki biobójcze używane do zabiegów nie są obojętne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego należy wybierać tylko specjalistyczne i profesjonalne firmy DDD.

Zwalczanie moli Warszawa - cennik DDDSOS.

Dezynsekcja moli Warszawa — mole kuchenne

Mole w kuchni lub spiżarni to prawdziwe utrapienie. Samice moli spożywczych składają swoje jaja na sypkich produktach spożywczych i w bakaliach. Dlatego to właśnie w opakowaniach i pojemnikach z nimi najczęściej znajdujemy ślady ich bytowania. Niestety skażone artykuły należy, wyrzuć w całości. Nie wystarczy wybrać zanieczyszczonej części, zostawiając pozornie czystą resztę. Możemy znaleźć informacje, że wystarczy dokładnie przesiać np. mąkę, pozbywając się tym samym larw. Działanie takie nie eliminuje zagrożenia i nie jest przez nas rekomendowane. Gatunki moli kuchennych żywią się jedynie produktami spożywczymi. Nie żerują na tkaninach dlatego, jeśli zauważysz larwy moli w garderobie, będą to z pewnością mole odzieżowe.

Dezynsekcja moli Warszawa - sprawdź szczegóły.

Usuwanie moli Warszawa  — mole odzieżowe

Larwy moli odzieżowych żerują na naturalnych tkaninach oraz futrach. Żywią się włóknami materiału lub malutkimi fragmentami futra, robiąc w odzieży dziurki. Gąsienice moli są niezwykle żarłoczne. Już mała populacja potrafi wyrządzić spore szkody. Jeśli owadów jest więcej zniszczenia, mogą być ogromne. Dlatego, jeżeli szybko się ich nie pozbędziesz, mogą doszczętnie zniszczyć całą garderobę. Dzieje się tak często w domach osób starszych oraz w szafach z ubraniami rzadko używanymi. Np. z odzieżą na specjalne okazje.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie moli Warszawa — choroby powodowane przez insekty

Badania naukowe przeprowadzone przez badaczy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie potwierdziły, że spożycie larwy mola kuchennego, może prowadzić do poważnych chorób i uciążliwych dolegliwości. Najczęściej do zakażenia dróg żółciowych, infekcji układu moczowego i żółciowego, wystąpienia biegunek i ropni. W skrajnych przypadkach efektem zjedzenia skażonej żywności może być posocznica, infekcja ucha środkowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, dolegliwości wielonarządowe lub wstrząs septyczny. Dlatego tak ważna jest szybka interwencja i pozbycie się zabrudzonej żywności.

Zwalczanie moli Warszawa - napisz do nas.

Sposoby przemieszczania się moli

Należy też pamiętać, dorosłe mole posiadają skrzydła, dzięki którym fruwają. W ten sposób mogą przedostać się od sąsiada przez uchylone okno lub otwarte drzwi. Przemieszczać się mogą także larwy, które kanałami wentylacyjnymi, ciągami kanalizacyjnymi lub innymi nieszczelnościami w budynku mogą migrować z jednego mieszkania do drugiego. Istnieje również ryzyko, że przyniesiesz do domu larwy moli wraz z używaną odzież lub meblami.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie moli  — działania prewencyjne

Aby zapobiec katastrofie, należy działać prewencyjnie. Po przyjściu ze sklepu warto przyjrzeć się bliżej artykułom spożywczym. Raz na jakiś czas przejrzeć pojemniki z produktami sypkimi. Szczególnie narażone są te, których nie używamy często, a owady mogą się w nich spokojnie zadomowić. Do śladów bytowania moli w pożywieniu należą lepkie nici, które przypominają pajęczynkę. Także szafy z ubraniami wymagają okresowych kontroli. Malutkie dziurki w odzieży, nadgryzione powierzchnie płaszczy i futer świadczą o obecności moli w szafie.

Dlaczego trudno znaleźć kryjówki moli?

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku moli ubraniowych. Nie jest łatwo je znaleźć w gąszczu wieszaków lub mocno wypełnionych odzieżą półek i szuflad. Aby, to zrobić należy wszystko wyjąć i dokładnie obejrzeć, szukając uszkodzeń i malutkich nici przypominających pajęczynkę. Larwy moli odzieżowych upodobały sobie rzadko naruszaną przestrzeń w tylnych częściach szaf i szuflad. Szczególnie narażone są miejsca przechowywania odzieży zimowej i koców w sezonie letnim. Ponieważ, czasem nawet miesiącami do nich nie zaglądam.

Usuwanie moli Warszawa cena

Należy jednak pamiętać, że profesjonalna dezynsekcja wykonana przez firmę z branży DDD cechuje się dużo większą skutecznością oraz bezpieczeństwem, niż metody chałupnicze. W praktyce okazuje się też szybsza i tańsza od sposobów domowych. Wbrew pozorom środki dostępne w internecie i w sklepach są drogie i mało wydajne. Trzeba ich użyć dużo, a aplikacje często powtarzać, żeby zlikwidowała problem. Niestety zazwyczaj jest to działanie niedokładne i nie eliminuje insektów na zawsze, tylko usypia nasza czujność, do czasu kolejnego namnożenia się populacji.

Zadzwoń: 500 738 748
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram