Dezynsekcja karaluchów Warszawa

profesjonalne, skuteczne i bezpieczne usuwanie karaluchów

500 738 748

Dezynsekcja karaluchów

Dezynsekcja karaluchów, czyli zwalczanie karaluchów to specjalność firmy DDDSOS.

Naszym celem jest całkowite i trwałe wyeliminowanie karaluchów z mieszkań, domów i innych lokali naszych klientów. Jest to zadanie wymagające wiedzy oraz dokładności. Aby było skuteczne, ściśle współpracujemy ze zleceniodawcami i ustalamy szczegółowy plan działania. Nasze narzędzia są nowoczesne i wydajne, a środki certyfikowane i bezpieczne. Firma DDDSOS daje gwarancję na 6 miesięcy po przeprowadzonych zabiegach.

Ile kosztuje zwalczanie karaluchów?

Cena profesjonalnego, skutecznego i bezpiecznego usuwania karaluchów przez firmę DDDSOS zaczyna się od kwoty: 200 zł.

Całkowity koszt dezynsekcji zawsze zależy od wybranej metody oraz ilości pomieszczeń, w których będzie przeprowadzony zabieg usuwania karaluchów. Wszystkie informacje przekazujemy szczegółowo podczas rozmowy telefonicznej przed dezynsekcją. Klient poznaje dokładny koszt całego zlecenia w czasie ustaleń prowadzonych przez telefon lub mailowo.

Cennik

Gdzie przeprowadzamy zabiegi dezynsekcji na karaluchy?

Firma DDDSOS zwalcza karaluchy za pomocą profesjonalnych i bezpiecznych metod na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. W trakcie rozmowy telefonicznej z naszym technikiem możesz umówić zabieg w dogodnym terminie oraz poznać wszystkie, ważne informacje na temat przygotowania do dezynsekcji, jej przebiegu oraz postępowania po jej zakończeniu. Otaczamy wszystkich klientów opieką i przeprowadzamy przez całą procedurę krok po kroku.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Jak wyglądają karaluchy?

Nazwy "karaluch" bywa potocznie używana zarówno dla karaczana wschodniego (Blatta orientalis) jak i karaczana prusaka (Blattella germanica). Insekty te różnią się jednak od siebie bardzo wyraźnie, jednak oba budzą wstręt, obrzydzenie, a czasem wywołują ataki paniki. Podobne jest także tryb ich życia oraz metody zwalczania.

Warto znać różnicę między tymi insektami, wiedzieć, jak je odróżnić i móc ocenić, z czym ma się do czynienia w swoim mieszkaniu.

Skąd karaluchy biorą się w domu?

Zazwyczaj obecność jakichkolwiek insektów w domu lub mieszkaniu łączymy z brakiem porządku i zaniedbaniem higieny. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ karaluchy najchętniej bytują wśród resztek jedzenia, ale nie biorą się z brudu. Pierwsze osobniki muszą do mieszkania zwyczajnie przywędrować.

Najczęściej karaluchy przechodzą ze zsypów śmieciowych w wieżowcach lub od sąsiadów w gęsto zasiedlonym budownictwie wielomieszkaniowym.

Zazwyczaj nie mamy na to wielkiego wpływu. Dopiero gdy odkryjemy zagrożenie, zaczynamy zwalczać insekty i zabezpieczać mieszkanie na przyszłość.

Zadzwoń: 500 738 748

Jak sprawdzić, czy w mieszkaniu są karaluchy?

Karaluchy najczęściej odżywiają się resztkami produktów spożywczych, nie pogardzą też mydłem, kurzem, włosami oraz resztkami naskórka.

Zjadają też chętnie inne, martwe karaluchy. W dzień dobrze chowają się w niedostępnych i ciemnych zakamarkach, ciasnych szczelinach, kanałach wentylacyjnych i w innych miejscach, do których ludzie mają utrudniony dostęp. Karaluchy wychodzą z kryjówek po 1-2 godzinach po zachodzie słońca na żer i to wtedy można je najczęściej spotkać na swojej drodze.

Jak chronić mieszkanie przed karaluchami?

Nawet jeśli nie znajdziesz śladów bytowania karaluchów, warto zadbać o porządek w miejscach, w których najczęściej bytują.

Należy zabezpieczyć dostęp do pojemników na odpadki i utrzymywać się w czystości. Śmieci biodegradowalne powinny być codziennie wynoszone z mieszkania.

Warto wycierać do sucha umyte naczynia i chować je do szafek. Przemywać woda z detergentem blaty, zlew oraz sprzęty AGD. Powinno się też regularnie dbać o czystość przestrzeni, którą rzadko sprzątamy, ze względu na utrudniony dostęp, czyli podłogi pod szafkami i sprzętem kuchennym. W ten sposób zniechęcamy karaluchy do osiedlenia się w domu.

Jakie choroby przenoszą karaluchy?

Większość osób chce szybko pobyć się karaluchów z mieszkania, ze względu, na odrażający wygląd. Insekty te budzą powszechny lęk i obrzydzenie. Niestety nie jest to jedyne powody, dla których należy jak najszybciej przeprowadzić zabieg profesjonalnej dezynsekcji.

Karaluchy są najbardziej niebezpieczne ze względu na choroby, które nierzadko przenoszą, czyli: rota wirusy, wirusy grypy, cholerę, gruźlicę, a w skrajnych przypadkach nawet trąd.

Karaluchy są także nosicielami wielu groźnych bakterii i pasożytów, które mogą wywołać biegunkę, wymioty, ból brzucha i inne dolegliwości. W odchodach oraz pancerzyku karaluchów znajdują się alergeny, mogące wywołać ciężkie reakcje alergiczne. Insekty te przenoszą często salmonellę oraz zarodniki pleśni.

Jakie są profesjonalne metody walki z karaluchami?

Jeśli zamierzasz pozbyć się karaluchów w sposób skuteczny i w pełni bezpieczny, powinieneś zamówić usługi naszej firmy. Oferujemy naszym klientom zwalczanie karaluchów za pomocą profesjonalnych środków biobójczych. Do ich rozprowadzania używamy specjalistycznych urządzeń, a nasi technicy posiadają wszystkie wymagane uprawnienia oraz duże doświadczenie. Dzięki temu już po pierwszym zabiegu Twój problem z insektami przestaje istnieć.

DDDSOS stosuje najczęściej metodę żelową, oprysk i zamgławianie ULV.

Usuwanie karaluchów Warszawa cena — czy domowe metody są tańsze?

W Internecie krąży dużo przeróżnych, domowych środków i metod walki z karaluchami. Część z nich jest zupełnie nieskuteczna, a niektóre mogą być nawet niebezpieczne. Wszystkie oddalają w czasie prawidłowo wykonaną, profesjonalną dezynsekcję i pozwalają rozmnażać się insektom i zwiększać swoją populację. Tymczasem, im szybciej zareagujesz właściwie i wezwiesz firmę DDD, tym szybciej pozbędziesz się skutecznie problemu.

Usuwanie karaluchów Warszawa cena - zadzwoń, aby poznać koszt.

Zwalczanie karaluchów Warszawa cennik

W cenie 200 zł klient otrzymuj dezynsekcję metodę żelową w kuchni, łazience oraz w przedpokoju. Na zabieg ten udzielamy 6-miesięcznej gwarancji. W tym czasie bezpłatnie powtarzamy zabieg, jeśli insekty pojawią się znowu. Jest to bardzo rzadkie zjawisko, co potwierdza skuteczność naszego działania. Na życzenie klienta, jeśli są do tego wskazania, w cenie 200 zł, przeprowadzamy jednocześnie oprysk na karaluchy w kuchni i łazience.

Zwalczanie karaluchów Warszawa cennik.

Dezynsekcja karaluchów Warszawa — różnica między karaluchami i prusakami

Karaluchy i prusaki są bardzo często mylone między sobą. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę obu gatunków:

Karalucha (Karaczana wschodniego): długość ciała od 16 do 30 mm, głowa przyrośnięta do tułowia, ubarwienie ciemne, prawie czarne, ciało mniej spłaszczone niż u prusaka, samice posiadają szczątkowe skrzydła, samce mają okrywy skrzydłowe do 2/3 odwłoka, wydzielają nieprzyjemną woń z gruczołów skórnych.

Prusak (Karaczana prusaka): długość ciała od 10 do 15 mm, głowa jest wyraźnie oddzielona od tułowia, ubarwienie bursztynowo czerwone, ciało mocno spłaszczone, bardzo duża ruchliwość.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie karaluchów Warszawa — uwaga na używane sprzęty!

Zdarza się też często, że karaluchy przynosimy razem z różnymi, używanymi meblami i sprzętami, szczególnie AGD. Karaluchy są wyjątkowo odporne i potrafią przeżyć bez jedzenia nawet 30 dni, a bez wody do 7 dni. Ukryte w niedostępnych dla ludzi zakamarkach i szczelinach lodówek i kuchenek, potrafią bardzo długo czekać na transport do nowego mieszkania. Możliwe jest również przyniesienie karaluchów w bagażu np. z hotelu, hostelu, pensjonatu, a nawet z pracy czy środków komunikacji publicznej.

Zwalczanie karaluchów Warszawa - zadzwoń!

Dezynsekcja karaluchy Warszawa — pułapki lepowe

Aby sprawdzić, czy mamy w domu karaluchy można podłożyć lepową pułapkę ze środkiem, który je wabi. Najlepiej ustawić ją w szafce pod zlewozmywakiem w kuchni, ponieważ jest to miejsce bardzo lubiane przez karaluchy. Przyciąga je tam dostępem do wody i pożywienia. Resztki znajdujące się w koszu na odpadki i w jego okolicach są bardzo atrakcyjne dla tych insektów. Owad zerujący w tym miejscu, zapewne przyklei się do klejącej substancji, dzięki temu będziesz mieć dowód na to, że w domu są karaluchy.

Dezynsekcja karaluchy Warszawa.

Usuwanie karaluchów Warszawa — ślady bytowania insektów

Najlepiej szukać karaluchów po zapadnięciu zmroku, z latarką w ręku. We wewnątrz szafek kuchni, w łazience, w ubikacji, w kratkach wentylacyjnych i ściekowych. Oprócz samych owadów należy też szukać martwych osobników, kapsułek jaj (nazywanych fachowo ootekami), wylinek lub odchodów, które są podobne do ziarenek zmielonej kawy.

Dezynsekcja karaluchy Warszawa - sprawdź, dlaczego warto.

Zadzwoń: 500 738 748

Karaluchy dezynsekcja Warszawa — wpływ insektów na psychikę człowieka

Nie tylko wirusy, bakterie i alergeny przenoszone przez karaluchy są groźne dla ludzi. Często ich obecność prowadzi do silnego lęku, ataków paniki i histerii. Życie w stresie spowodowanym przez insekty bytujące w domu prowadzi do bezsenności, bólów głowy, roztargnienia oraz problemów z koncentracją. Długie funkcjonowanie w takim stanie powoduje zaburzenia ze strony układu pokarmowego i nerwowego. Ludzie nie powinni przebywać stale w pomieszczeniach z karaluchami, ponieważ ma to negatywny wpływ na ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Karaluchy dezynsekcja Warszawa - odwiedź nasz profil FB.

Karaluchy zwalczanie Warszawa — czy te insekty gryzą?

Karaluchy nie gryzą ludzi, chociaż są wszystkożerne, nie mają wystarczająco dużych aparatów gębowych, aby ugryźć człowieka lub nawet dziecko. Mimo to są dużym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ przenoszą liczne pasożyty, wirusy oraz bakterię powodujące choroby i uciążliwe dolegliwości. Do zakażenia dochodzi najczęściej podczas jedzenia produktów spożywczych, zanieczyszczonych odchodami karaluchów.

Karaluchy zwalczanie Warszawa - napisz do nas.

Jakie są domowe metody walki z Karaluchami?

Ocet, kocimiętka, ziele angielskie oraz inne, naturalne substancje, których zapachy odstraszają i karaluchy, działają tylko miejscowo. Można nimi zabezpieczyć piekarnik lub okolice chlebaka, ale na pewno niecałe mieszkanie. Karaluchy będą omijać te miejsca, ale znajda sobie pożywienie w innych. Da to tylko złudne poczucie bezpieczeństwa, a insektom pozwoli dalej rozmnażać się i zasiedlać w najlepsze mieszkanie.

  • Wszelkiego typu pułapki na karaluchy pozwalają złapać żywe osobniki. Jest to metoda trudna do zastosowania we wszystkich miejscach i uciążliwa w obsłudze. Wyjmowanie insektów z pułapek jest zwyczajnie obrzydliwe i mało, kto chce robić to codziennie.
  • Cukier z kwasem borowym, który jest trucizną dla karaluchów. Należy pamiętać, że kwas borowy jest bardzo niebezpieczny również dla ludzi, a szczególnie dla małych dzieci. Substancja ta może też otruć zwierzęta mieszkające w domu. Zdecydowanie nie polecamy tej metody, ponieważ może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Zadzwoń: 500 738 748

Likwidacja karaluchów Warszawa — metody

Żelowanie na karaluchy

Żelowanie jest najlepszym sposobem na zlikwidowanie insektów dyskretnie i szybko. Zabieg żelowania może być przeprowadzany w obecności mieszkańców lub pracowników — jeśli dezynsekcja przeprowadzana jest np. w zakładzie pracy. Żelowanie polega na aplikacji malutkich (ok. 3 mm) kropli żelu. Substancje w nim zawarte są atrakcyjne smakowo dla karaluchów i je wabią. Insekty zjadają żel, a po powrocie do swojego gniazd, gdzie giną. Inne osobniki, często zjadają resztki swoich martwych współtowarzyszy, dzięki czemu trucizna działa kolejny raz. Jest to tzw. “efekt kaskadowy”, który mocno zwiększa skuteczność tej metody dezynsekcji.

Oprysk na karaluchy

Opryskiwanie pozwala bardzo precyzyjnie umieścić środek biobójczy, nawet w naprawdę trudnych i niedostępnych miejscach. W DDDSOS stosujemy czasami oprysk jako zabieg uzupełniający dla żelowania. Sam oprysk zajmuje niewiele czasu. Po jego zakończeniu wystarczy wywietrzyć przestrzeń, aby usunąć pozostałości substancji biobójczych w powietrzu. Zabieg ten może być wykonywany, gdy domownicy nie są w stanie opuścić mieszkania. Na czas opryskiwania wystarczy jedynie zamknąć drzwi do danego pomieszczenia.

Zamgławianie ULV przeciw karaluchom

Zamgławianie ULV daje bardzo dobre efekty w zwalczaniu wielu insektów, w tym karaluchów. Mikroskopijne krople insektycydu dokładnie penetrują wszystkie zakamarki i szczeliny, dzięki czemu, docierają do gniazd karaluchów oraz w miejsca ich bytowania. Mgła wytwarzana przez zamgławiacz, równomiernie opada i wysycha, tworząc warstwę mikrokapsułek dzielących zabójczo na insekty. Daje to aktywną ochronę przed szkodnikami nawet na wiele tygodni. Na czas zabiegu zamgławiania ULV wszyscy ludzie oraz zwierzęta, oprócz technika, muszą opuścić mieszkanie. Można do niego wrócić po minimum 2 godzinach, aby przewietrzyć dobrze przestrzeń oraz zmyć miejsca mające bezpośredni kontakt ze skórą lub pożywienie.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram