Dezynsekcja mrówek Warszawa

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! Pomożemy Ci się uporać z problemem.

500 738 748

Dezynsekcja prusaków - co to jest?

Dezynsekcja prusaków, czyli zwalczanie prusaków to specjalność firmy DDDSOS.

Naszym celem jest całkowite i trwałe wyeliminowanie prusaków z mieszkań, domów i innych lokali naszych klientów. Jest to zadanie wymagające wiedzy, dokładności oraz dużego doświadczenia. Aby było skuteczne ściśle dokonujemy dokładnej inspekcji przestrzeni i ustalamy szczegółowy plan działania. Używamy najnowocześniejszych narzędzi oraz certyfikowanych i bezpiecznych środków biobójczych. DDDSOS daje 6 miesięczną gwarancję po przeprowadzonych zabiegach.

Ile kosztuje zwalczanie prusaków?

Cena profesjonalnego, skutecznego i bezpiecznego zawalczenia prosaków przez firmę DDDSOS zaczyna się od 200zł.

Całkowity koszt dezynsekcji zawsze zależy od wybranej metody oraz ilości pomieszczeń w których będzie przeprowadzony zabieg usuwania prusaków. Wszystkie informacje przekazujemy szczegółowo podczas rozmowy telefonicznej przed dezynsekcją. Klient poznaje zawsze dokładny koszt całego zlecenia.

Cennik

Gdzie przeprowadzamy zabiegi dezynsekcji na prusaki?

Firma DDDSOS zwalcza prusaki za pomocą profesjonalnych i bezpiecznych metod na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. W trakcie rozmowy telefonicznej z naszym technikiem, możesz umówić zabieg oraz poznać wszystkie, ważne informacje na temat przygotowania do dezynsekcji, jej przebiegu i postepowania po jej zakończeniu. Otaczamy naszych klientów opieką i przeprowadzamy przez całą procedurę krok po kroku.

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Jak wyglądają prusaki?

Nazwy "karaluchy" potocznie używamy zarówno dla karaczana prusaka (Blattella germanica) jak również karaczana wschodniego (Blatta orientalis). Insekty te różnią się jednak od siebie bardzo wyraźnie, oba budzą wstęgę, odrazę, a czasem paniczny lęk. Podobne jest również ich tryb życia oraz metody eliminacji.

Warto jednak znać między nimi różnicę, aby wiedzieć, jak je odróżnić i móc stwierdzić z czym ma się do czynienia w sowim domu.

Skąd prusaki biorą się w domu?

Często, niesłusznie obecność jakichkolwiek insektów w mieszkaniu lub domu, kojarzymy z brakiem higieny i zaniedbaniem porządku. Jest w tym odrobina prawdy, ponieważ prusaki najchętniej bytują na resztkach pożywienia, ale do mieszkania pierwsze osobniki muszą przywędrować.

Najczęściej z zsypów śmieciowych w wieżowcach lub od sąsiadów w budownictwie wielomieszkaniowym.

Najczęściej nie mamy na to wpływu i dopiero, gdy zdamy sobie sprawę z zagrożenia, zwalczamy insekty i zabezpieczamy mieszkanie na przyszłość.

Zadzwoń: 500 738 748

Jak sprawdzić, czy w mieszkaniu są prusaki?

Prusaki najczęściej odżywiają się resztkami pozostałymi po naszym jedzeniu, ale nie pogardzą również mydłem, kurzem, włosami, resztkami naskórka.

Zjadają też chętnie inne, martwe prusaki. W dzień dobrze chowają się w niedostępnych i ciasnych zakamarkach, ciemnych szczelinach, kanałach wentylacyjnych i w innych miejscach, do których człowiek ma utrudniony dostęp. Nocą prusaki wychodzą na żer i to wtedy możesz je najczęściej zobaczyć.

Jak chronić mieszkanie przed prusakami?

Nawet jeśli nie znajdziesz śladów bytowania insektów, warto zadbać o porządek w miejscach, w których najczęściej bytują.

Należy zabezpieczyć dostęp do pojemników ze śmieciami, a odpady biodegradowalne wynosić codziennie z mieszkania.

Warto wycierać do sucha umyte naczynia i chować je w szafkach na noc. Wyczyścić balaty, zlew, kuchenkę i piekarnik. Powinno się też zadbać o czystość przestrzeni, którą rzadko sprzątamy, ze w względu na utrudniony dostęp, czyli podłogi pod szafkami i sprzętem oraz za nimi. W ten sposób zniechęcisz prusaki do osiedlenia się w Twoim domu.

Jakie choroby przenoszą prusaki?

Większość osób chce szybko pobyć się prusaków z mieszkania, ze w względu, na ich obrzydliwy wygląd. Insekty te budzą powszechny lęk i odrazę. Niestety nie jest to jedyny powód, dla które należy jak najszybciej przeprowadzić zabieg dezynsekcji.

Prusaki są niebezpieczne ze względu na choroby, które mogą przenosić, czyli: rota wirusy, wirusy grypy, cholerę, gruźlicę, a nawet trąd.

Są też nosicielami wielu groźnych pasożytów i bakterii, które mogą wywołać biegunkę, wymioty i ból brzucha. W odchodach oraz pancerzyku prusaków znajdują się alergeny, mogące wywołać ostrą reakcję alergiczną. Insekty przenoszą często salmonellę oraz zarodniki pleśni.

Jakie są profesjonalne metody walki z prusakami?

Jeśli zamierzasz pozbyć się prusaków w sposób skuteczny i w pełni bezpieczny, powinieneś zamówić usługi firmy DDDSOS. Oferujemy naszym klientom zwalczanie prusaków przy pomocy specjalistycznych środków biobójczych. Do ich rozprowadzania używamy tylko profesjonalnego narzędzi, a nasi technicy posiadają wymagane uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie. Dzięki temu już po pierwszym zabiegu Twój problem z insektami przestaje istnieć.

DDDSOS stosuje najczęściej metodę żelową, oprysk i zamgławianie ULV.

Zadzwoń: 500 738 748

Zwalczanie mrowek Warszawa i okolice

Napisz do nas

Usuwanie prusaków Warszawa cena - czy domowe metody są tańsze?

W Internecie krąży dużo przeróżnych, domowych metod walki z prusakami. Część z nich jest zupełnie nieskuteczna, a niektóre mogą być nawet niebezpieczne. Wszystkie oddalają w czasie prawidłowo wykonaną, profesjonalna dezynsekcję i pozwalają rozmnażać się insektom i zwiększać swoją populację. Tymczasem, im szybciej zareagujesz właściwie i wezwiesz firmę DDD, tym szybciej pozbędziesz się skutecznie problemu.

Usuwanie prusaków Warszawa cena - zadzwoń, aby poznać koszt.

Zwalczanie prusaków Warszawa cennik

W cenie 200 zł zawarte jest przeprowadzenie dezynsekcji metodę żelową w kuchni, łazience i przedpokoju. Na zabieg ten udzielamy 6 miesięcy gwarancji, w czasie której bezpłatnie powtarzamy zabieg, jeśli insekty pojawią się ponownie. Na życzenie klienta, jeśli są do tego wskazania w cenie 200 zł przeprowadzamy oprysk na prusaki w kuchni i łazience.

Zwalczanie prusaków Warszawa cennik.

Dezynsekcja prusaków Warszawa - różnica między karaluchami i prusakami

Prusaki i Karaluchy są często mylone. Poniżej opis obu gatunków:

Prusak (Karaczana prusaka): długość ciała od 10 do 15 mm, głowa jest wyraźnie oddzielona od tułowia, ubarwienie bursztynowo czerwone, ciało mocno spłaszczone, bardzo duża ruchliwość.

Karalucha (Karaczana wschodniego): długość ciała od 16 do 30 mm, głowa przyrośnięta do tułowia, ubarwienie ciemne, prawie czarne, ciało mniej spłaszczone niż u prusaka.

Zwalczanie prusaków Warszawa - uwaga na używane sprzęty!

Zdarza się też często, że prusaki przynosimy razem z używanymi meblami i sprzętami, szczególnie AGD (lodówki, piekarniki, mikrofalówki i inne). Insekty te są wyjątkowo odporne i potrafią przeżyć bez jedzenia nawet 30 dni, a bez wody 7 dni. Ukryte w niedostępnych dla ludzi zakamarkach urządzeń kuchennych, mogą bardzo długo czekać na transport do nowego wściela. Możliwe jest też przetransportowanie prusaków w bagażu np. z hotelu, hostelu, pensjonatu, a nawet z pracy.

Zadzwoń: 500 738 748

Prusaki zwalczanie Warszawa - pułapki lepowe

Aby sprawdzić, czy mamy w domu te insekty można podłożyć lepową pułapkę ze środkiem wabiącym. Najlepiej położyć ją w szafce pod zlewozmywakiem w kuchni, ponieważ jest to miejsce bardzo lubiane przez prusaki. Przyciąga je zarówno dostępem do wody, jaki i pożywienia – resztek znajdujących się w koszu na śmieci i w jego okolicach. Owad przyklei się do klejącej substancji, dzięki temu będziesz mieć pewność, że w domu są prusaki.

Prusaki zwalczanie Warszawa - szczegóły dezynsekcji.

Likwidacja prusaków Warszawa - ślady bytowania insektów

Najlepiej szukać prusaków po zmroku, z latarką w ręku. We wewnątrz szafek kuchennych, w sprzętach AGD, w łazience; okolicy wanny, w ubikacji, w kratkach ściekowych i wentylacyjnych. Oprócz samych owadów szuka należy też szukać martwych osobników, kapsułek jaj (nazywanych fachowo ootekami), wylinek lub odchodów, które wyglądają, jak ziarenka zmielonej kawy.

Likwidacja prusaków Warszawa z DDDSOS - sprawdź, dlaczego warto.

Prusaki dezynsekcja Warszawa - wpływ insektów na psychikę człowieka

Nie tylko wirusy, bakterie i alergeny przenoszone przez prusaki są groźne dla człowieka. Czasami ich obecność prowadzi do chronicznego lęku, ataków paniki i histerii. Życie w stresie powodowanym przez insekty bytujące w domu prowadzi do bezsenności, bólów głowy oraz problemów z koncentracją. Dłuższe funkcjonowanie w takim stanie może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego i migreny. Ludzie nie powinni przebywać stale w pomieszczeniach z prusakami, ponieważ ma to bardzo negatywny wpływ na ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Prusaki dezynsekcja Warszawa – odwiedź nasz profil FB.

Dezynsekcja Warszawa prusaki - czy te insekty gryzą?

Prusaki nie gryzą ludzi, choć są wszystkożerne, nie mają wystarczająco dużych narządów, aby ugryźć człowieka lub nawet dziecko. Mimo to stanowią duże zagrożenie dla zdrowia, ponieważ przenoszą liczne choroby, pasożyty oraz bakterię. Do zakażenia dochodzi najczęściej podczas jedzenia produktów spożywczych, zanieczyszczonej odchodami prusaków.

Dezynsekcja Warszawa prusaki – napisz do nas.

Jakie są domowe metody walki z prusakami?

  • Ocet, kocimiętka, ziele angielskie oraz inne, naturalne substancje, których zapachy odstraszają prusaki i karaluchy, działają miejscowo. Można nimi zabezpieczyć ewentualnie piekarnik lub okolice chlebaka, ale na pewno niecałe mieszkanie. Prusaki będą omijać niektóre miejsca, ale znajda sobie pożywienie w innych. Da to tylko złudne poczucie bezpieczeństwa, a insektom pozwoli dalej rozmnażać się i zasiedlać mieszkanie.
  • Wszelkiego typu pułapki na prusaki (np. z piwem) pozwalają złapać żywe osobniki. Jest to metoda trudna do zastosowania we wszystkich miejscach i uciążliwa w obsłudze. Wyjmowanie insektów z pułapek jest zwyczajnie obrzydliwe i mało, kto chce robić to codziennie.
  • Cukier z kwasem borowym, który zabija insekty. Należy pamiętać, że kwas borowy jest niebezpieczny również dla ludzi, a szczególnie dzieci. Substancja ta może tez otruć zwierzęta domowe. Zdecydowanie nie polecamy tej metody, ponieważ może przynieść dużo więcej szkody niż pożytku.
Zadzwoń: 500 738 748

Dezynsekcja prusaków Warszawa - metody

Żelowanie na prusaki

Żelowanie jest zdecydowanie najlepszym sposobem na pozbycie się insektów dyskretnie i szybko. Zabieg żelowania może być przeprowadzany w obecności domowników lub pracowników, jeśli dezynsekcja przeprowadzana jest np. w zakładzie pracy. Żelowanie polega na wyłożeniu malutkich (ok. 3 mm) kropli żelu. Substancje w nim zawarte są atrakcyjne smakowo dla Insektów i je wabią. Prusaki zjadają żel i po powrocie do swojego gniazd giną. Inne osobniki, bardzo często zjadają resztki swoich martwych towarzyszy, dzięki temu trucizna działa kolejny raz. Jest to tzw. “efekt kaskadowy”, który zdecydowanie zwiększa skuteczność tej metody dezynsekcji.

Oprysk na prusaki

Opryskiwanie pozwala bardzo precyzyjnie umieścić środek biobójczy, nawet w naprawdę trudnych miejscach i ciasnych szczelinach. Dlatego min. Stosujemy czasami oprysk jako zabieg uzupełniający dla zelowania. Sam oprysk trwa krótko, a po jego zakończeniu wystarczy wywietrzyć pozostałości substancji biobójczych w powietrzu, otwierając okna. Zabieg ten jest też wykonywany, gdy domownicy nie mogą opuścić mieszkania. Na czas opryskiwania wystarczy jedynie zamknąć drzwi do danego pomieszczenia.

Zamgławianie ULV przeciw prusakom

Zamgławianie ULV daje bardzo dobre efekty w zwalczaniu wielu insektów, w tym prusaków. Mikroskopijne krople środka biobójczego dokładnie penetrują wszystkie zakamarki i szczeliny, dzięki temu docierają do gniazd prusaków oraz w miejsca ich bytowania. Mgła równomiernie opada i wysycha, tworząc warstwę mikrokapsułek dzielących zabójczo na insekty. Daje to aktywną ochronę przed szkodnikami nawet na kilka tygodni. Na czas zabiegu zamgławiania ULV wszyscy oprócz technika musza opuścić mieszkanie. Można do niego wrócić po ok. 2 godzinach, aby przewietrzyć dobrze przestrzeń oraz zmyć miejsca mające bezpośredni kontakt ze skórą lub pożywienie.

Zadzwoń: 500 738 748
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram