Dlaczego dezynsekcja nie działa?

Strona główna » Porady » Dlaczego dezynsekcja nie działa?
27 kwietnia, 2023
Kategoria:

Wydałeś już na zwalczanie insektów niemałą sumę, a niechciani lokatorzy nadal z Tobą mieszkają? Zadajesz sobie pewnie pytanie: dlaczego dezynsekcja nie działa? Powodów, dla których zabiegi są nieskuteczne, może być kilka. Poniżej opiszemy sytuacje, w których nawet profesjonalne dezynsekcje nie dają spodziewanego efektu.

Dlaczego dezynsekcja nie działa ? – najczęstsze powody:

  • Metody dezynsekcji z Internetu
  • Nieskuteczne preparaty na dezynsekcję
  • Nieprawidłowe przygotowanie do dezynsekcji
  • Nieprawidłowo wykonany  zabieg przez firmę DDD
  • Nowe insekty po dezynsekcji

Dezynsekcja to szereg czynności mających na celu likwidację niechcianych, często szkodliwych insektów. W sprzyjających warunkach kolonie owadów mogą rozwinąć się do niewyobrażalnego rozmiaru. Dlatego warto wiedzieć, kiedy i dlaczego dezynsekcja może być nieskuteczna.

Metody dezynsekcji z Internetu

Większość naszych klientów mających problem z insektami pierwsze swoje kroki kieruje do wyszukiwarki GOOGLE. Tam właśnie znajduje całą masę „niezawodnych i tanich” sposobów na usunięcie niechcianych owadów. Pracownicy naszej firmy przywykli już do tego, że podczas zabiegów na pluskwy znajdują porozsypywane goździki lub kurkumę, przy których spokojnie spacerują insekty. Nierzadko też w mieszkaniach unosi się specyficzna woń olejków eterycznych, które niestety nie działają. O ile przyprawy i olejki nie stanowią zagrożenia ani dla insektów, ani  dla ludzi, to inne metody już niestety tak. Realne niebezpieczeństwo stwarza np. podpalanie polanych wcześniej środkiem łatwopalnym gniazd os i szerszeni. Proszę pamiętać, że nie ma magicznych sposobów, a jedyną słuszną drogą, w większości przypadków, jest wezwanie firmy DDD. Jeśli chcesz sprawdzić, ile kosztuje profesjonalna dezynsekcja – przeczytaj ten artykuł.

Nieskuteczne preparaty na dezynsekcję

Insektycydy, które możemy kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych, bywają zbyt słabe. Nie  eliminują insektów, a najwyżej je odstraszają. Można zużyć ich bardzo wiele, wydając duże sumy pieniędzy i nie uzyskać pożądanego efektu, jedynie odwlekając profesjonalną dezynsekcję w czasie. Często okazuje się, że koszt marketowych, nieskutecznych produktów przewyższył już znacznie kwotę, potrzebną na zabieg wykonany przez firmę DDD.  Środki profesjonalne wymagają za to wiedzy na temat rozcieńczania i właściwego aplikowania, a także przechowywania. Podczas dezynsekcji takimi preparatami należy brać pod uwagę warunki, w jakich będzie przeprowadzana zabieg. Nie wszystkie środki działają np. w wysokiej, letniej temperaturze. Ważne jest też stężenie oraz odpowiednia kombinacja substancji czynnych. Niektórych insektycydów nie można mieszać, bo ich działanie się wyklucza. Należy też pamiętać, że profesjonalne środki służące do rozcieńczania mogą być bardzo niebezpieczne. Technik stosujący preparaty ma specjalny strój ochronny z pełno twarzową maską chroniącą oczy i drogi oddechowe.

Nieprawidłowe przygotowanie do dezynsekcji

Praktycznie każdy zabieg dezynsekcyjny wymaga wcześniejszego przygotowania mieszkania. Informację na temat tego, jak to zrobić, przekaże pracownik firmy DDD. Szczegółowo opisujemy działania przed dezynsekcją TUTAJ. Technik wykonujący dezynsekcje musi mieć przede wszystkim dostęp do przestrzeni narażonej na obecność insektów.  Dokładne przygotowanie mieszkania jest tak ważne dla powodzenia dezynsekcji, że niewykonanie niektórych czynności całkowicie uniemożliwia zwalczenie  kolonii owadów. Właściwe przygotowanie przestrzeni  jest tym bardziej istotne, gdy dezynsekcję przeprowadzasz we własnym zakresie. Wtedy nie uzyskasz pomocy i wskazówek naszego pracownika. Działasz sam i tylko Ty ponosisz całą odpowiedzialność, jeśli dezynsekcja będzie nieskuteczna. 

Nieprawidłowo wykonany  zabieg przez firmę DDD

Chcielibyśmy napisać, że  przedstawiciele wszystkich firm z naszej branży, wykonują swoją pracę profesjonalnie i uczciwie. Niestety nie brakuje w tym środowisku osób nieprzeszkolonych  i oszczędzających czas i środki. Istnieje też sporo osób działających nielegalnie i żerujących na starszych ludziach, niepotrafiących zweryfikować informacji na temat „technika dezynsekcji” z ogłoszenia wywieszonego na słupie. Aby dezynsekcja była skuteczna, musi być przeprowadzona DOKŁADNIE I UCZCIWIE, z wykorzystaniem profesjonalnych i nowoczesnych środków. Większość osób zamawiających dezynsekcję nie wie, jak ona powinna wyglądać. Dodatkowo zabieg jest przeprowadzany podczas nieobecności domowników, co daje dużo okazji do nadużyć. Właśnie dlatego należy wybrać legalnie działającą firmę, z dobrymi opiniami i wzbudzającą zaufanie poprzez fachowe i szczegółowe doradztwo podczas rozmowy.

Nowe insekty po dezynsekcji

Zdarza się też niestety, że w krótkim czasie po dezynsekcji do mieszkania dostają się nowe insekty. Dzieje się tak, gdy mieszkanie nie jest właściwie zabezpieczone lub, gdy osoby przebywające w domu przynoszą je z zewnątrz. Daje to wtedy wrażenie, że zabieg był nieskuteczny. Dlatego, tak ważne jest właściwe uszczelnienie mieszkania i zachowanie ostrożności np. piorąc ubrania przywiezione z podróży. Nasz technik podczas wizyty dokładnie ogląda mieszkanie i daje wskazówki i instrukcję, jak właściwie zabezpieczyć przestrzeń, aby zmniejszyć ryzyko przenikania insektów. Uczula też na zachowania, które mogą sprawiać, że insekty zostaną przywleczone z zewnątrz.

Mamy nadzieję , że po przeczytaniu naszego artykułu wie już: DLACZEGO DEZYNSEKCJA NIE DZIAŁA? Możesz wzbogacony o tę wiedzę przytępić do właściwego i skutecznego działania. Więcej informacji na temat dezynsekcji znajdziesz TU.

500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram