Jaki jest koszt dezynsekcji?

Strona główna » Porady » Jaki jest koszt dezynsekcji?
31 marca, 2023
Kategoria:

Dezynsekcja mieszkania to przeważnie niezaplanowany wydatek. Większość osób, gdy zmaga się z insektami pierwszy raz, nie wie,  na jaki koszt musi się przygotować. “Dezynsekcja mieszkania-cena” to hasło wpisywane bardzo często w wyszukiwarkę. Firmy przeprowadzające dezynsekcję wyceniają swoje usługi według indywidualnych ustaleń, a widełki w cennikach są bardzo duże. Cena dezynsekcji zależy od wielu czynników. W artykule odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące dezynsekcji:

Od czego zależy cena odpluskwianie mieszkania?

Ile kosztuje odpluskwianie mieszkania?

Ile kosztuje zamgławianie ULV?

Dezynsekcja mieszkania – cena:

Zaczniemy od tego, że dezynsekcja to zwalczanie insektów, najczęściej szkodliwych i pasożytniczych, których  nie powinno być w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka: w domach, mieszkaniach, magazynach, punktach handlowych, gastronomicznych i wielu innych miejscach. Przeważnie zwalczamy pluskwy, prusaki, karaluchy, mole, gryzki, szubaki, rybiki, meszki, muchy, komary, osy i szerszenie. Rozróżniamy 4 metody zwalczania insektów

 • Metoda fizyczna.
 • Metoda chemiczna.
 • Metoda mechaniczna.
 • Metoda biologiczna.

Każda z tych metod możemy zastosować za pomocą różnych urządzeń i sposobów. Dlatego jednoznaczna odpowiedź na pytanie ile kosztuje dezynsekcja, jest niemożliwa.  Skupimy się na największym problemie związanym z insektami w Polsce, czyli  na pluskwach i na ich przykładzie przeanalizujemy cenę profesjonalnej dezynsekcji.

Dezynsekcja mieszkania – cena:

Sprawdź TU.

PROTOKÓŁ DEZYNSEKCJI
PROTOKÓŁ DEZYNSEKCJI

Od czego zależy cena odpluskwianie mieszkania?

Cena odpluskwiania mieszkania zależy od kilku czynników:

 • Użyta metoda: najtańszy będzie tradycyjny oprysk, najdroższe wymrażanie. Związane jest to z ceną sprzętu oraz czasem, jaki  jest potrzebny do wykonania zabiegu. Pośrodku cenowo jest zamgławianie ULV. PROFESJONALNY sprzęt do zamgławiania jest kosztowny, ale sam zabieg jest przeprowadzany sprawnie i szybko.
 • Wielkość mieszkania: im większe mieszkanie, tym więcej środka zużyje technik i zajmie mu to więcej czasu. Jest to logiczne i nie wymaga zapewne rozwinięcia.
 • Środki chemiczne: ceny preparatów używanych do dezynsekcji pluskiew są bardzo różne. Profesjonale środki z bardzo dobrym składem i od sprawdzonych producentów są niestety drogie. Można użyć tańszych zamienników, ale różnica jest zauważalna. Dochodzi do tego jeszcze kwestia uczciwości. Zdażają się na rynku osoby przeprowadzające dezynsekcji rozwodnionym środkiem lub najtańszym i nieskutecznym – dzięki temu mają bardzo konkurencyjną cenę.
 • Polityka firmy: ten wątek niestety jest złożony. Są duże firmy zatrudniające wiele osób i mające wysokie koszty. Są firmy, które mają rozbudowany marketing i duże wydatki na reklamę. Są osoby działające w branży nielegalnie i nie ponoszące kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Są też stosunkowo niewielkie, rodzinne firmy DDD, gdzie koszty są optymalne i ceny niewygórowane.
 • Ilość pluskiew w mieszkaniu: standardowo przy niewielkim zapluskwieniu przeprowadzane są 2 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni. Jednak jeśli insektów jest dużo, może być konieczność przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, co oczywiście zwiększa cenę całej dezynsekcji.

Ile kosztuje odpluskwianie mieszkania w Warszawie?

Wiemy już, od czego zależy cena odpluskwianie mieszkania, czas na konkrety. Podajemy ceny dezynsekcji pluskiew na przykładzie mieszkania 55-60 m, 3 pokoje w Warszawie i jej okolicach. Poniżej koszt pojedynczego zabiegu dezynsekcji. Aby zlikwidować pluskwy potrzeba 2 zabiegów ( w trudnych przypadkach 3-4).

 • 150 – 250 zł: tyle zapłaci klient za dezynsekcję zwykłym opryskiwaczem lub nieprofesjonalnym zamgławiaczem, wykonaną przez „osiedlowego specjalistę”, często działającego „na czarno”, niezostawiającego protokołu dezynsekcji, rachunku itp.
 • 300- 400 zł: tyle zapłaci klient za zamgławianie (lub zamgławianie z opryskiem) w niewielkiej firmie, gdzie koszty są stosunkowo niewysokie, a właściciele nie oszczędzają na środkach, ponieważ zależy im na poleceniach usług. Zamgławianie połączone z opryskiem może być o kilkadziesiąt złotych droższe.
 • 500 zł i więcej: zapłaci za zamgławianie ULV klient w dużej firmie, mającej wysokie koszty działalności i reklamy. Najwięcej zapłaci klient za wymrażanie, które jest łączone z opryskiem lub zamgławianiem.
PROFESJONALNY SPRZĘT DO ZAMGŁAIWANIA ULV
PROFESJONALNY SPRZĘT DO ZAMGŁAIWANIA ULV

Ile kosztuje zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV jest najskuteczniejszą metodą dezynsekcji pluskiew. Dzieje się tak dlatego, że zamgławiacz wytwarza aktywną mgłę, która dociera w trudno dostępne zakamarki.  Firma DDD przeprowadzi pojedyncze zamgławianie, wspomnianego wyżej mieszkania 3 pokojowego, w cenie 300 – 500 zł (w zależności od polityki cenowej). Należy pamiętać, że wymagane są minimum 2 zabiegi. W ciężkich przypadkach 3 do 4. Jeśli zabieg będzie połączony z inną metodą np. tradycyjnym opryskiem cena może nieznacznie wzrosnąć. Niektóre firmy doliczają jeszcze koszt dojazdu do klienta, szczególnie gdy miejsce dezynsekcji jest znacznie oddalone od siedziby firmy.

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania pluskwy? – podsumowanie.

Dezynsekcja to zabieg, na którym nie warto oszczędzać, szukając najtańszej oferty. Oczywiście najwyższa cena nie świadczy o najlepszej skuteczności. Dlatego dobrze jest wybrać firmę sprawdzoną, działającą legalnie i z odpowiedniemu stosunkiem jakości do ceny.  Warto zadzwonić i porozmawiać dłużej z konsultantem przed podjęciem decyzji. Zapytać o sposób działania, użyte metody i środki oraz protokół dezynsekcji i na tej podstawie dokonać wyboru.

W DDDSOS wykonujemy zamgławianie ULV oraz oprysk, czyli 2w1. Cena pojedynczego zabiegu rozpoczyna się od 250 (kawalerka) zł i zależy od wielkości mieszkania.

500 738 748

2 comments on “Jaki jest koszt dezynsekcji?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram