Opryskiwanie

Strona główna » Porady » Opryskiwanie
6 lutego, 2024
Kategoria:

Opryskiwanie to jedna z najczęściej stosowanych technik – zarówno w dezynsekcji, jak i w dezynfekcji.  Opryskiwanie może być bardzo skutecznym narzędziem w walce z insektami, bakteriami, grzybami oraz innymi patogenami. Musi być jednak wykonywane przez doświadczonego technika przy użyciu skutecznych i bezpiecznych preparatów. Profesjonalny opryskiwacz ciśnieniowy, stosowany przez firmy z branży DDD różni się zdecydowanie od sprzętu amatorskiego.

Kiedy należy stosować opryskiwanie?

Praktycznie wszystkie środki biobójcze, które mają postać cieczy, można aplikować za pomocą opryskiwacza.  Technika wykonywania zabiegu zależy od miejsca, w którym jest przeprowadzany, warunków oraz rodzaju zwalczanego zagrożenia. Oprysk na pluskwy będzie wyglądał inaczej niż na karaczany. Zdarza się, że oprysk jest łączony z innymi technikami dezynsekcji. Sposób wykonywania zabiegu powinien być każdorazowo dobierany do zaistniałej sytuacji przez doświadczonego technika.

Jakie zagrożenia zwalcza oprysk?

Oprysk jest powszechnie stosowany w dezynsekcji. Podczas zwalczania insektów jest często łączony z zamgławianiem ULV lub żelowaniem. Skutecznie eliminuje: pluskwy, karaluchy, prusaki, mrówki, rybiki, gryzki, pająki, komary, kleszcze, mole, muchy, pchły, szubaki itp.

Oprysk jest też stosowany w zabiegach dezynfekcji. Przy zastosowaniu odpowiednich środków można nim skutecznie zwalczyć bakterie, wirusy i grzyby. Opryski biur, pomieszczeń instytucji publicznych oraz mieszkań były skutecznie i często stosowane podczas pandemii.

Oprysk znajduje swoje zastosowanie w walce z przykrymi zapachami, takimi jak dym papierosowy, sierść, odchody, pot, spalenizna, stęchlizna, pleśń, substancje chemiczne, lakiery, farby, rozkładające się zwłoki,  a także niepożądane zapachy nowych przedmiotów.

Zalety opryskiwania

Oprysk może być skutecznym sposobem walki z wieloma zagrożeniami. Posiada szerokie zastosowanie i wiele zalet. Dzięki stosunkowo precyzyjnej aplikacji, pomieszczenia po oprysku mogą być ponownie użytkowane zaraz po wietrzeniu. Ciecz rozpylona przez opryskiwacz ciśnieniowy penetruje szczeliny, zakamarki i trudno dostępne miejsca. Substancja czynna naniesiona lancą opryskiwacza, pozostaje aktywna nawet kilka tygodni.

Opryskiwanie może być stosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Opryskiwacz ciśnieniowy lub akumulatorowy nie potrzebuje dostępu do zasilania, dlatego zabieg może być przeprowadzany w miejscach takich, jak piwnice, pustostany itp. Konieczne jest jednak usunięcie przedmiotów toaletowych oraz żywności z przestrzeni poddawanej zabiegowi.

Jak wygląda oprysk mieszkania?

Przed opryskiwaniem technik powinien poinformować klienta, jak przygotować mieszkanie do zabiegu. Konieczne jest oczywiście zabezpieczenie żywności, naczyń i przyborów toaletowych (najlepiej wynieść je do innego pomieszczenia). Należy też odkurzyć/ umyć miejsca, w których środek będzie rozpylany. Czyste powierzchnie zwiększają skuteczność działania insektycydów.

Przed zabiegiem pracownik firmy DDD wykonuje oględziny pomieszczeń, w których będzie  pracował. Następnie za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego aplikuje ciecz roboczą w miejscach strategicznych dla zwalczania danego problemu. W tym czasie w pomieszczeniu nie powinny przebywać osoby postronne.

Po opryskiwaniu musisz przewietrzyć dobrze pomieszczenia. Umycia wymagają tylko powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością. Do tego celu możesz użyć ściereczki, wody i powszechnie stosowanych detergentów.  Nie należy zmywać środka  w całym pomieszczeniu, gdyż ograniczymy wtedy jego działanie w czasie i zabieg może nie być w pełni skuteczny.

Czy oprysk mieszkania jest bezpieczny?

Zachowanie bezpieczeństwa to kluczowa sprawa podczas zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji. Każda, profesjonalna firma  DDD ma szczegółowo określone zasady BHP i je stosuje. Dlatego, tak ważne jest zamówienie usługi w sprawdzonej firmie. Zabieg opryskiwania jest bezpieczny zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, gdy jest wykonywany przez specjalistę.  Technik wykonujący opryskiwanie powinien szczegółowo wyjaśnić przygotowanie, przebieg i postępowanie po dezynsekcji, dezynfekcji lub dezodoryzacji wykonywanej opryskiwaczem ciśnieniowym.

Opryskiwanie na pluskwy (zlewanie na pluskwy)

Opryskiwanie może być skuteczną metodą walki z pluskwami. Aby zabieg miał szanse powodzenia, należy użyć do jego wykonania profesjonalnych środków insektobójczych oraz odpowiedniej techniki aplikacji. Aby zwiększyć skuteczność oprysku na pluskwy, nasza firma łączy oprysk z zamgławianiem ULV. Dzięki metodzie kombinowanej pluskwy  nie mają szans na ucieczkę, ponieważ całe pomieszczenie jest wypełnione insektycydem. Meble tapicerowane, kanapy, łóżka, krzesła, listwy przypodłogowe, tyły i spody szafek są wcześniej opryskiwane. Daje to bardzo dobre rezultaty w walce z pluskwami.

Opryskiwanie Warszawa

Firma DDDSOS wykonuje zabieg opryskiwania podczas dezynsekcji, dezynfekcji i dezodoryzacji na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty. Nasz technik w jasny sposób przekaże wszystkie informacje na temat zabiegów oraz zaproponuje  termin opryskiwania. Po opryskiwaniu przekaże protokół z informacją o użytych środkach oraz zaleceniach na przyszłość.

500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram