Jak zwalczyć rybiki cukrowe?

Strona główna » Porady » Jak zwalczyć rybiki cukrowe?
27 kwietnia, 2023
Kategoria:

Dezynsekcja zamgławianiem ULV jest najbardziej popularnym sposobem skutecznego zwalczania rybików cukrowych. Przeprowadzenie tego zabiegu daje wiele korzyści, wymaga jednak właściwych przygotowań i odpowiedniej techniki. W tym artykule dowiesz się więcej na temat zamgławiania ULV na rybiki cukrowe:

 • Na czym polega  zabieg zamgławiania na rybiki cukrowe?
 • Jakie są zalety zamgławiania ULV?
 • Zamgławianie na rybiki cukrowe – najważniejsze informacje

Rybiki to małe i niepozorne insekty pojawiające się bez zaproszenia w mieszkaniach i domach. Mimo swoich rozmiarów u wielu osób wywołują lek, obrzydzeni i ataki paniki. Gdy warunki są sprzyjające rybiki (odpowiednia temperatura i wilgotność) rozmnażają się i rozbudowują swoją kolonię do dużych rozmiarów. Najczęściej spotykamy je w łazienkach, ubikacjach, pralniach i kuchniach. Jednak potrafią też zasiedlać inne pomieszczenia. Rybiki mogą żyć długo i bardzo dobrze się ukrywać, dlatego nietrudno je przegapić, gdy ich populacja jest jeszcze niewielka. Zamgławianie ULV daje możliwość pozbycia się wszystkich rybików cukrowych z domu, już podczas jednego zabiegu dezynsekcyjnego.

No machine-readable author provided. Iblis-Lakon assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

Na czym polega  zabieg zamgławiania na rybiki cukrowe?

Zamgławianie ULV na rybiki cukrowe wykonujemy za pomocą profesjonalnego i nowoczesnego urządzenia, które zamienia ciecz z insektycydem w miniaturowe kropelki, tworzące mgłę. Dzięki temu substancja czynna osiada równomierną i cienką warstwą na wszystkich powierzchniach. W pierwszej kolejności technik rozprowadza substancję wzdłuż listew przypodłogowych i mebli. Rybiki, tak jak np. szczury i myszy lubią poruszać się wzdłuż ścian i elementów wyposażenia mieszkania. Następnie rozpyla substancję aktywną, która penetruje całą przestrzeń w tym ukryte zakamarki.

Po pewnym czasie ciecz robocza oczywiście wysycha, pozostawiając mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Taka dezynsekcja działa i zabija insekty jeszcze przez kilka tygodni od zabiegu. Podczas żerowania rybiki cukrowe trafiają na mikrokapsułki z insektycydem, który przywiera do ich powierzchni ciała i skutecznie eliminuje.

 Jak zwalczyć rybiki cukrowe? zamgławiacz ULV

Korzyści z zamgławiania ULV

Oto największe naszym zdaniem korzyści wynikające z zastosowania zamgławiania ULV na rybiki cukrowe:

 1. Zabieg możemy przeprowadzić praktycznie w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość, przeznaczenie, czy wyposażenie. Możemy użyć zamgławiacza zarówno w kuchni, jak i w łazience, a także w innych pomieszczeniach. Zamgławiacz posiada bardzo długi kabel, a dźwięk, jaki wydaje, przypomina odkurzacz.
 2. Mgła wytwarzana podczas dezynsekcji dokładnie penetruje przestrzeń i dociera do zakamarków, szczelin i miejsc trudno dostępnych. Nasz technik przeprowadza ten zabieg bardzo dokładnie i uczciwie.
 3. Dezynsekcja zamgławianiem ULV działa natychmiast i zapewnia ochronę przed rybikami na kolejnych kilkanaście dni. W przeciwieństwie do różnego typu pułapek, które mogą, lecz nie muszą zwabić część rybików cukrowych.
 4. Podczas każdej dezynsekcji firma DDDSOS stosuje tylko atestowane i bezpieczne  środki insektobójcze wykazujące się bardzo wysoką skutecznością, potwierdzoną przez badania laboratoryjne i nasze doświadczenia.
 5. Przy spełnieniu wszystkich warunków, które zostają przekazane przed dezynsekcją, ten zabieg usuwania rybików jest w pełni bezpieczny dla wszystkich domowników oraz zwierząt domowych.
 6. Zamgławianie ULV ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Zakup środków dezynsekcyjnych na własną rękę bywa często bardziej kosztowne od profesjonalnej dezynsekcji i najczęściej nieskuteczny.
 7. Zamgławienie to szybki i skuteczny zabieg. Po ok. 3 godzinach będziesz mógł wrócić, a po wykonaniu kilku prostych czynności, normalnie funkcjonować w mieszkaniu.
 8. Zamgławianie jest dyskretnym zabiegiem. Nasz technik przybywa nieoznakowanym samochodem i przywozi ze sobą 2 skrzynki. Wścibskim sąsiadom można powiedzieć, że to pranie dywanów lub tapicerek.

Zamgławianie na rybiki – ważne informacje:

 • W trakcie zwalczania rybików metodą zamgławiania w mieszkaniu lub domu może przebywać tylko technik firmy DDD wyposażony w ochronny kombinezon oraz maskę z filtrami. Na czas zamgławiania musisz opuścić lokal oraz zabrać ze sobą zwierzęta domowe, a akwarium zabezpieczyć.
 • Bardzo duży wpływ na powodzenie zamgławiania ULV ma właściwe przygotowanie mieszkania/domu do zabiegu. Przekazujemy naszym klientom instrukcję zawierającą proste czynności, których wykonanie ułatwi znacznie pracę technika, czyli dotarcie do najistotniejszych miejsc w domu oraz zwiększy czas i siłę działania środków. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat dezynsekcji. Przeczytaj TE informacje.
 • 2-3  godziny po zabiegu należy zacząć  wietrzenie, które powinno trwać minimum godzinę.  Po powrocie do domu należy też umyć blaty, stoły oraz inne miejsca spożywania i przygotowywania posiłków. Tak, jak w przypadku przygotowania do zabiegu, tak zachowania po dezynsekcji-wszystkie informacje zostaną przekazane przez pracownika firmy DDDSOS. Możesz też zobaczyć je TUTAJ.
500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram