Pluskwy w łóżku

Strona główna » Porady » Pluskwy w łóżku
6 lutego, 2024
Kategoria:

Pluskwy to malutkie insekty (ich długość dochodzi do 5 minimetrów), które żywią się krwią ludzi, a w razie ich braku nie pogardzą innymi ssakami. Pluskw żerują na ciele człowieka ale zaraz po zaspokojeniu głodu oddalają się od niego i chowają w bezpiecznym miejscu. Jednak pozostają w bliskiej odległości aby mieć stały  dostęp do jedzenia. Spłaszczone ciało pluskwy ułatwia jej wnikanie  w nawet najmniejsze szczeliny i zakamarki. Pluskwy najczęściej na swoje kryjówki  wybierają ramy łóżek. Często można też je spotkać w listwach przypodłogowych, w bezpośrednim sąsiedztwie wypoczywających ludzi, a także w ramach obrazów wiszących nad śpiącymi domownikami.

Pluskwy w sypialni – co robić?

Gdy zauważysz pluskwy w sypialni, zachowaj spokój. Wiemy, że to trudne przeżycie i większość osób wpada w panikę, jednak pochopne działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli masz podejrzenie, że w Twojej sypialni są pluskwy i chcesz je znaleźć, musisz robić to delikatnie i spokojnie. Najlepiej w nocy, z latarką w ręku. Gwałtowne ruchy, zdejmowanie materaca i wywracanie wszystkiego „do góry nogami”, może spowodować, że insekty rozejdą się po całym pomieszczeniu. Możesz też je przenieść do innych pokojów. Wtedy zwalczenie insektów będzie znacznie trudniejsze.

Dezynsekcja na pluskwy w sypialni.

Gdy znalazłeś pluskwy w sypialni lub masz podejrzenie, że one tam są, nie działaj na własną rękę. Zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się odpluskwianiem, takiej jak DDDSOS. Technik odbierający telefon udzieli Ci wszystkich najważniejszych informacji na temat walki z pluskwami w sypialni. Powie, jak przegotować się do dezynsekcji i czego absolutnie nie robić aby nie roznieść nie chcianych lokatorek po całym domu lub mieszkaniu. Profesjonalna dezynsekcja na pluskwy jest skuteczna i bezpieczna.

Co zrobić z zapluskwionym łóżkiem?

O tym, co zrobić z łóżkiem w którym są pluskwy powinien powiedzieć technik wykonujący dezynsekcje. Postępowanie z meblami zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od stopnia w jakim insekty zajęły łóżko oraz od konstrukcji ramy. Jeśli pluskiew jest dużo, a materiał z którego wykonany jest mebel, jest mocno zabrudzony przez odchody i jaja, należy wyrzucić łóżko.  Jeśli insektów nie jest dużo, a mebel jest prosty w konstrukcji i łatwo można go poddać dezynsekcji, prawdopodobnie będzie można go uratować.

Czy wyrzucić materac w którym są pluskwy?

 Wbrew pozorom pluskwy nie zasiedlają materacy zbyt często. Jeśli jednak się już tak dzieje, to wybierają zagięcia materiału, szwy oraz miejsca w których jest wszyty zamek błyskawiczny. Podczas dokładnych oględzin stosunkowo łatwo znaleźć pluskwy, jaja i odchody na najczęściej białym materiale. Materac kwalifikuje się do wyrzucenia w dwóch sytuacjach. Jeśli uległ silnemu zabrudzeniu przez odchody insektów ( brunatne plamki, których praktycznie nie można sprać). Lub, gdy jest uszkodzony i pluskwy mogły przeniknąć do środka. Czysty materiał, bez dziur i rozdarć łatwo można poddać skutecznej dezynsekcji.

Jak wyrzucić zapluskwione łóżko?

Gdy odkryjesz pluskwy w łóżku lub na materacu nie działaj pochopnie. Najważniejszy jest spokój. Nie przewracaj wszystkiego, nie roztrząsaj i nie przenoś mebli. Możesz w ten sposób roznieść pluskwy po całym mieszkaniu i sprawić, że wejdą w trudne do dezynsekcji zakamarki. Najlepiej wyrzucać meble po pierwszym zamgławianiu ULV.  Meble należy wynosić ostrożnie i delikatnie, można je owinąć folią. Jeśli wyrzucamy łóżko lub materac do ogólnie dostępnego śmietnika, na tzw. gabaryty, należy zostawić kartkę” pluskwy”  aby nikt nie zabrał go do swojego mieszkania.

Kiedy można kupić nowe meble do mieszkania w którym były pluskwy?

Nasze rekomendacje są następujące: po pierwszej dezynsekcji należy delikatnie wynieść  meble, które zostały zakwalifikowane do wyrzucenia. Zalecamy wstrzymanie się z zakupem nowych materacy i ram łóżek. Można w tym czasie używać materacy tymczasowych. Po ok. 2-3 tyg. Od pierwszej dezynsekcji należy wykonać drugą. Jeśli po 3 tygodniach od drugiej dezynsekcji nie ma śladów insektów , można wnieść nowe meble. Jeśli w mieszkaniu nadal pojawiają się pluskwy warto wykonać 3 dezynsekcję i dopiero po niej kupić nowe wyposażenie mieszkania.

Jakie meble do mieszkania w którym były pluskwy?

Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, w którym problem pluskiew wraca co jakiś czas. Na przykład z powodu uciążliwych sąsiadów, a chcesz wymienić meble, warto wybrać sprzęty , które nie mają bardzo skomplikowanej konstrukcji i wielu zakamarków. Ułatwi to kontrolę mebli oraz ewentualną dezynsekcję. Podczas codziennych czynności: sprzątania i ścielenia, masz większą szansę zauważyć niepokojące ślady i szybko podjąć właściwe działania.

Dezynsekcja łóżek i materacy Warszawa

Pamiętaj, że dezynsekcja samego łózka lub łóżka i materaca nie przyniesie spodziewanych efektów. Nawet jeśli wydaje Ci się, że  insekty są tylko w tych miejscach należy zrobić zabieg w całym mieszkaniu.  Pluskwy mogą uciec z poddanych dezynsekcji mebli i schować się w innych miejscach i problem powróci za kilka dni. Dlatego warto zamówić profesjonalną i bezpieczną dezynsekcję w firmie takiej jak DDDSOS.

Zapraszamy do kontaktu.

500 738 748

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram